Magabiztos győri siker Esbjergben

Yvette Broch és Tomori Zsuzsanna is két-két gólt szerzett

A Győri Audi ETO KC 32-26-ra győzött a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének 2. csoportjában, a második forduló vasárnapi játéknapján.

Támadásépítésben és -befejezésben, valamint védekezésben is remekül kezdett a Győr, így négy percen belül három góllal ellépett (0-3) BL-újonc ellenfelétől. Mivel a vendégek nem tudták folytatni hatékony, pontos játékukat, a dán bajnokcsapat hamarosan egyenlített (5-5).

Kisvártatva visszaállt, majd Kari Aalvik Grimsbö és Kiss Éva védéseinek, illetve Görbicz Anita góljainak köszönhetően nőtt a különbég (7-12), de létszámfölényben eredményesebben kézilabdáztak a dánok, így az első félidő hajrájában ismét szorossá tették az állást (12-13).

A második félidőt taktikus, fegyelmezett játékkal kezdték a győriek, akik két és fél percet követően újra négy találattal vezettek (13-17). Sérülés miatt az Esbjerg csak egy kapust tudott nevezni a meccsre, a norvég Emliy Stang Sandro így a játékidő kétharmadánál fáradni kezdett, ezt pedig jól használta ki az előző idényben BL-ezüstérmes magyar együttes (18-24).

A hajrában nem változott a mérkőzés képe, a dánok rendkívül lelkesen, a vendégek viszont látványosan, pontosan kézilabdáztak, és magabiztos sikert arattak. A mezőny legeredményesebb játékosa, Görbicz Anita lett 11 találattal. Az ETO csapatkapitánya legutóbb 2013 októberében szerzett legalább tíz gólt a Bajnokok Ligájában.

A győriek jövő vasárnap a norvég Larvikot látják vendégül a középdöntőben.

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló:

Esbjerg – Győri Audi ETO KC  26-32 (12-14)

Esbjerg: Sando (kapus), Alm 9, Friis-Traberg 1, Gonzales Ortega 1, Ingstad 3, Karlsson, Knudsen, Kviesgaard 3, Seest 3, Toft Hansen, Van der Heijden 2, Vestergaard, Zachariessen 4.
Győr: Grimsbö, Kiss (kapusok), Amorim 6, Bódi, Broch 2, Elghaoui, Görbicz 11, Groot 5, Hársfalvi, Knedliková 1, Mörk 5, Orbán, Puhalák, Tomori 2.

Krim Mercator – CSM Bucuresti 21-24 (9-14)
Larvik – Midtjylland 24-22 (9-11)

Az állás: 1. Győri ETO 10 pont, 2. Larvik (norvég) 7, 3. Midtjylland (dán) 6 (150-151), 4. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6 (155-173), 5. CSM Bucuresti (román) 5, 6. Esbjerg 2