Magabiztos Real Madrid-győzelem Gelsenkirchenben

Marcelo_440Szerdán újabb két mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. A Real Madrid egy évvel később ismét Gelsenkirchenben vizitált, míg az FC Porto Bázelben vendégszerepelt.

Tavaly a Real Madrid 6-1-re nyert a Veltins Arénában, majd Madridban Cristiano Ronaldóék 3-1-re győzték le a Schalke 04-et, amire élénken emlékeznek még a német klub szurkolói (is). Azóta már az olasz Roberto Di Matteo ül már a Schalke kispadján, érdekesség, hogy Carlo Ancelottihoz hasonlóan edzőként már nyert Bajnokok Ligáját (2012, Chelsea), igaz Carlo játékosként is begyűjtötte a trófeát.

De térjünk rá a mérkőzésre, amelyen az első perctől kezdve a Real Madrid irányította a játékot. Igaz az első félórában Klaas-Jan Huntelaar egyszer kapura lőtt, Iker Casillas védett, ám a holland játékos korán megsérült, így le kellett őt cserélni. Huntelaar helyére a 19 éves Felix Platte állt be, míg a német kapuban a szintén 19 éves Timon Wellenreuther védett. Platte ősszel még az ifjúsági BL-ben (UEFA Youth League) lőtte a gólokat, háromszor vette be a Maribor kapuját, egy gólt lőtt a Sporting CP-nek is.

A 26. percben teljesen váratlanul szerzett vezetést a Real Madrid; Arbeola tökéletes beadása után a védőktől elváló Cristiano Ronaldo könnyedén fejelt a Schalke 04 kapujába (0-1).

A második félidő derekán annak ellenére, hogy a spanyol csapat irányította amérkőzést, a kapuralövések tekintetében mindössze 8-5-re vezetett a Real Madrid. A 74. percben maradt ki a legnagyobb hazai helyzet, amikor a csapat „benjáminja” Felix Platt lövése csattant a felső lécen. A kipattanó labdát Uchida tette kapura, ám Iker Casillas résen volt.

Öt perccel később Cristiaano Ronaldo labdájával Marcelo nyargalt el, majd bődületesen nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (0-2). Nyugodtan mondhatjuk ezzel nem csak a mérkőzést, hanem a továbbjutást is eldöntötte a brazil játékos.

Bázelben már a 11. percben vezetést szerzett a hazai gárda Fabian Frei ugratta ki Derlis Gonzalezt, aki bevágta a labdát Fabiano Freitas kapujába (1-0). A bekapott gól után azonban az FC Porto vette át a mérkőzés irányítását.

Paulo Sousa csapata egészen a hetvenkilencedik percig bírta a nyomást, ekkor Danilo passza a veterán Walter Samuel kezében akadt el, a jogos tizenegyest pedig Danilo értékesítette magabiztosan, kialakítva ezzel az 1-1-es végeredményt. A Basel egy, míg a Porto 15 kapura lövési kísérletből ért el egy gólt…

A továbbjutás annak ellenére háromesélyes, hogy a Porto hazai pályán játszik és Bázelben szerzett egy értékes gólt is.