Magyar-orosz döntetlen a Syma Csarnokban

Budapest, 2016. február 13. Az orosz Vladlena Bobrovnyikova (b), valamint a ferencvárosi Szekeres Klára (j2) és Zácsik Szandra a női kézilabda Bajnokok Ligája közédöntőjében játszott FTC-Rail Cargo Hungária - Rosztov Don mérkőzésen a Syma csarnokban 2016. február 13-án. FTC-Rail Cargo Hungaria - Rosztov Don 29-29. MTI Fotó: Kovács Anikó

Vladlena Bobrovnyikovával szemben védekezik Szekeres Klára és Zácsik Szandra. MTI Fotó: Kovács Anikó

Döntetlenre végződött a Ferencváros és az orosz Rosztov Don mérkőzése a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati játéknapján a budapesti Syma Csarnokban.

A szombati fellépése előtt valamennyi szezonbéli BL-meccsén győztes rosztovi csapat és a magyar bajnok találkozója – a Fradi-tábor végig kitartó buzdítása mellett – két hazai találattal indult, a vendégek az ötödik percben voltak először eredményesek (2-1). A folytatásban is rendre szoros maradt az állás, az oroszok a 18. percben vezettek először (7-8), majd 10-8 volt „oda”, amikor hazai „részhajrá” nyomán ismét az FTC-nél volt az előny (11-10), s a különbséget a szünetre kétgólosra sikerült feltornászni (15-13).

A második félidőt keményebb védekezéssel kezdte a zöld-fehér csapat, amely jó tíz percen át hol egy, hol két találattal vezetett, mígnem a 41. percben – a mérkőzés folyamán először – háromgólosra hízott a különbség (22-19). A szívós oroszok azonban hamar visszakapaszkodtak (22-21), a 48. percben pedig be is érték a házigazdákat (25-25). Az utolsó erőtartalékaikat mozgósító ferencvárosiak 27-25-re, 28-26-ra, majd – többek között a mind a hat büntetőt értékesítő Szekerczésnek köszönhetően – 29-27-re is vezettek, a győzelmet mégsem sikerült kicsikarniuk. A véghajrában ugyanis a játékvezetők kiállították az FTC spanyol légiósát, Penát, az emberhátránnyal pedig éltek a rosztoviak és döntetlenre mentették a meccset (29-29).

Női kézilabda-csapatunk 29-29-es döntetlent játszott az orosz Rosztov-Don ellen a Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Közzétette: Ferencvárosi Torna Club – 2016. február 13.

Elek Gábor: „Ez a döntetlen több a semminél, de csalódott vagyok. Úgy érzem, hogy itt a végjátéknál a játékvezetésnek iksz volt a célja, de ettől függetlenül egy jobb védekezéssel ez a mérkőzés nyerhető lett volna. A mérkőzés végén olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem szabadott volna. Sajnos nem tudtunk azzal élni, hogy szinte végig vezettük a mérkőzést, pedig ebben az összecsapásban benne volt a győzelem.”

Női kézilabda BL, középdöntő, 1. csoport, 4. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Rosztov Don (orosz) 29-29 (15-13)
Gól: Szöllősi-Zácsik 7, Szekerczés 6(6), Schatzl 4, Pena 4, Szamoránsky 4, Szucsánszki 3, Kovacsicz 1, ill. Ilina 9(5), Simkutye 8(4), Manaharova 7, Szilvinszkaja 2, Bobrovnyikova 1, Borscsenko 1, Davigyenko 1.

Forrás: fradi.hu/MTI

Zácsik Szandra (k), valamint az orosz Jelena Szlivinszkaja (b) és Vladlena Bobrovnyikova a női kézilabda Bajnokok Ligája közédöntőjében játszott FTC-Rail Cargo Hungária - Rosztov Don mérkőzésen a Syma csarnokban 2016. február 13-án. FTC-Rail Cargo Hungaria - Rosztov Don 29-29. MTI Fotó: Kovács Anikó

Zácsik Szandra (k), valamint az orosz Jelena Szlivinszkaja (b) és Vladlena Bobrovnyikova a Syma csarnokban. MTI Fotó: Kovács Anikó