Magyar-román siker Mexikóban

Bondár Anna, oldalán Elena-Gabriela Rusével, bejutott az elődöntőbe a párosok versenyében a 259 ezer dollár összdíjazású monterreyi keménypályás női tenisztornán.

magyar-román
Bondár Anna és Elena-Gabriela Ruse

Az első helyen kiemelt magyar-román duó szerdán a Jesika Maleckova, Deszpina Papamihail cseh-görög kettőssel találkozott. Az első szettet az ellenfél hozta, ám utána sikerült egyenlíteni. A döntő rövidítésben 9-8-nál Bondárék, majd 10-9-nél Maleckováék jutottak meccslabdához. Ám az 1 óra 38 perces csata utolsó három pontja a magyar-román párosé volt.

Az elődöntőben a magyar-román duó a Rosalie Van der Hoek, Vu Fang-szien holland, tajvani kettőst győzte le úgy, hogy az első szett csak rövidítésben dőlt el, de a másodikban már esélyt sem adott riválisának.

A Hajdúszoboszló SE sportolója egyesben a nyitókörben búcsúzott a mexikói versenyen.

Elena-Gabriela Ruse egyesben a belga Elisa Mertenstől kapott ki 6:3, 3:6, 6:2 arányban.

Monterrey-ben 2012-ben Babos Tímea egyéniben nyert, míg egy évvel később a japán Kimiko Date oldalán párosban is megnyerte a tornát.

Abierto GNP Seguros

Páros, negyeddöntő:

Bondár Anna, Elena-Gabriela Ruse (magyar, román, 1.) – Rosalie Van der Hoek, Vu Fang-szien (holland, tajvani) 7:6(1), 6:0