Major Veronika aranyérmes légpisztolyban Kairóban

Major Veronika megnyerte a légpisztoly versenyszámot a sportlövők kairói világkupa-versenyén.

Major
Major Veronika

A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint Major Veronika az alapversenyből 572 körös teljesítménnyel nyolcadikként jutott a döntőbe, amelynek vége nagy izgalmakat tartogatott. Végül az első két helyen végző Major (253,4) és Zorana Arunovic (252,2) lőhetett az aranyéremért.

A 16 pontig tartó aranymérkőzésen Major magabiztosan, 16-6-ra győzött szerb ellenfele ellen. A harmadik helyet a görög Anna Korakaki szerezte meg a 10 méteres számban.

Major Veronika: Az alapverseny kissé küzdelmes volt, sajnos elmaradt a magas eredmény, de voltak jó szériák

„A sorozat után láttam, hogy a kilencedik helyen vagyok, így már csalódottan pakoltam össze. Miután mindenki lelőtte, és kiírták, hogy kik jutottak döntőbe, úgy meglepődtünk edzőmmel, Győrik Csabával, hogy kétszer is megnéztük, biztos az én nevem mellett van-e a „Q”-betű. Az egyik indiai versenyző ugyanis RPO-ban indult, így nem kerülhetett döntőbe, én pedig becsúsztam a nyolcadik helyen. A döntőben végig magabiztosan versenyeztem, úgy voltam vele, ha már idáig eljutottam, nem állok meg. Az aranymérkőzésen is nyugodt voltam, tisztán gondolkodtam, így a legtöbb lövésemmel pontot szereztem. Nagyon boldog vagyok, ez a második vk-aranyérmem légpisztollyal. Kicsi pihenés után a sportpisztollyal folytatom, ott is szeretnék döntőbe jutni.”

Major
Major Veronik a kairói aranyéremmel

Péni István és Dénes Eszter párosa ezüstérmet nyert hétfőn a puskások 10 méteres vegyescsapat számában.

Az UTE lövői az alapversenyt 631 körrel a második helyen zárták a Rudrankksh Balasaheb Patil, Narmada Nithin Raju (635,8 kör) kettős mögött, így az indiai duóval küzdhettek meg az aranyért.

A fináléban az egészen kiemelkedő formában teljesítő indiai egység 16-6-ra nyert, és Péniék a második helyen zárták a légfegyveres számot.

A pisztolyosok hasonló versenyében Tátrai Miklós és Sike Renáta 573 körrel a kilencedik helyet szerezték meg.