Major Veronika sikere a nők 25 méter pisztoly versenyszámában

Major Veronika nyerte a nők 25 méter pisztoly versenyszámát szombaton a Fehér úti Nemzeti Lőtéren zajló 25, 50 méteres sportlövő országos bajnokságon.

Major Veronika
Domsits Olívia Ditta, Major Veronika és Sike Renáta

Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben kiválóan lőtt, 586 körrel a legjobb eredményt érte el, majd a döntőben is folytatta parádés szereplését, és 38 találattal győzött a BEFAG Keszthelyi Erdész LK versenyzője, aki múlt vasárnap Rio de Janeiróban nyert világkupaversenyt. A második helyen a juniorkorú Domsits Olívia Ditta (UTE) végzett 32 találattal, míg Sike Renáta (BHSE) lett a harmadik 29 találattal.

A férfiak 50 méter puska fekvő számában az aranyérmet Gazdig Olivér (Erődök Városa SE) nyakába akasztották, aki 623,8 kört ért el. Vas Péter (Erődök Városa SE) lett a második 620,2 körrel, míg Hári Péter (BHSE) a harmadik 619,1 körrel. Mivel ez a versenyszám már nem olimpiai szám, ezért az alapverseny rangsorolt.

Csapatban az Erődök Városa Sportlövész Egyesület (Gazdig Olivér, Vas Péter, Pekler Zalán) az országos bajnok 1862,8 körrel, második a BHSE 1848,2 körrel, harmadik a MATE-Gödöllői EAC 1841,4 körrel.

A nők 50 méter puska fekvő számában – amely szintén nem része az ötkarikás programnak – Lovász Dorina (MATE-Gödöllői EAC) nyert 621,8 körrel, a második Bajos Gitta (Erődök Városa SE) 620,9 kört lőtt, míg a harmadik Mészáros Eszter (MATE-Gödöllői EAC) 620,2 kört ért el. Csapatban az Erődök Városa SE Bajos Gitta, Vintze Regina, Biatovszki Mira összeállításban győzött 1846,3 körrel, második a MATE-Gödöllői EAC 1846, harmadik az UTE 1844,2 körrel.

Az 50 méter pisztoly open versenyszámban – amelyben a nők és férfiak együtt versenyeztek – Papp László (Zámolyi LK) lett a magyar bajnok 534 körrel, a második Szűcs Gergely (UTE) 527, a harmadik Tóth Gábor (UTE) 522 körig jutott.

Csapatban az UTE (Szűcs Gergely, Tóth Gábor, Szalai Ferenc) szerezte meg a bajnoki címet 1541 körrel, a második KSI SE 1439, a harmadik Százhalombattai Lövészklub 1433 körig jutott.

Sportlövő ob: a juniorkorú Rédecsi Máté győzelme