Makk Péter a negyeddöntőig jutott a junioroknál

Makk Péter egyesben a nyolc között búcsúzott, Nagy Adrienn pedig párosban bejutott a negyeddöntőbe a junioroknál a francia nyílt teniszbajnokságon.

A párizsi torna honlapja szerint a 18 éves Makk a selejtezőben kezdte meg a Roland Garrost, és két győzelemmel jutott főtáblára. Ott japán és francia ellenfelet verve került a nyolcaddöntőbe, ahol csütörtökön bravúrral legyőzte az első helyen kiemelt és a junior világranglistán második olasz Lorenzo Musettit.

Az idei felnőtt fedettpályás ob győztese – aki 27. a junior világranglistán – 7:6 (7-5), 4:6, 7:5-re nyert az Australian Open junior bajnoka ellen, és nemsokára már a tizedik kiemelt Martin Damm várt rá. Az amerikai ellenféllel Makk már nem boldogult, és egy óra alatt 6:1, 6:4-re kikapott.

A januári Australian Openen junior páros bajnok Nagy Adrienn a dél-koreai Szo Hjun Parkkal az oldalán 4:6, 6:4, 10-6-ra, döntő rövidítésben nyert a második fordulóban egy orosz duó ellen, és készülhet a negyeddöntőre.

Djokovics és Thiem is simán jutott a Garros elődöntőjébe

A szerbek 15-szörös Grand Slam-bajnoka a szerdáról az esőzések miatt csütörtökre halasztott mérkőzésen 2 óra 9 perc alatt verte az ötödik helyen kiemelt német Alexander Zverevet. Az idei Roland Garroson minden eddigi meccsét 3-0-ra nyerő Djokovicsra – aki 2016 után jutott újra a négy közé Párizsban – a pénteki folytatásban Thiem vár.

A 32 éves Djokovics nyerte az előző három GS-tornát, és sorozatban 26 győztes meccsnél tart a négy nagy versenyen, míg a 22 éves Zverevnek tovább kell várnia első GS-elődöntőjére.

Az osztrák Thiem az orosz Karen Hacsanovot búcsúztatta magabiztos játékkal 1 óra 47 perc alatt, és egymás után a negyedik Garros-elődöntőjére készülhet.