Málagán szenvedte el első vereségét a Mosonmagyaróvár

A Mosonmagyaróvár 29-26-ra alulmaradt a spanyol Málaga otthonában vasárnap a női kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

Málaga
Elisabet Ceséreo Romero és Album Anna harcol egymással. Fotó: Joaquín Corrales

Gyurka János vezetőedző együttese első két találkozóját megnyerte a csoportkörben, és győzelmi reményekkel lépett pályára a meglehetősen szokatlan, sárga-lila színösszeállításban pályára lépő spanyol alakulat vendégeként is.

Az időmérő rendszer korai meghibásodása miatt percekig állt a játék, amely az újraindulást követően sem volt magas színvonalú. Fej fej mellett haladtak a felek, az első félidő hajrájában azonban négy találattal el tudott lépni a Málaga (14-10), labdaszerzésekkel és lerohanásokkal kihasználva a Mosonmagyaróvár belassulását, előnyét pedig meg is őrizte a szünetig.

A fordulást követően néhány gyors akcióval közelebb tudott zárkózni a vendég együttes, 19-18-nál az egyenlítésért támadhatott, ám a helyenként látványos megoldásokat – köztük kínai figurát is – bemutató házigazda 25-20-ra ellépett Mercedes Castellanos védéseire alapozva.

A hajrában Hadfi Gréta is hárított fontos helyzetekben, két találatra vissza is zárkózott a Mosonmagyaróvár (27-25), ám az egyenlítésre már nem volt esélye.

A mezőny legeredményesebbjeként Gabriela Clausson Bitolo nyolc góllal vette ki részét a spanyol sikerből, a vendégektől Albek Anna, Ines Ivancok, Pásztor Noémi és Tóth Gabriella egyformán négy találattal zárt.

Női kézilabda Európa-liga

D csoport, 3. forduló:

Costa del Sol Málaga (spanyol) – Motherson Mosonmagyaróvári KC 29-26 (16-12)
Málaga:
Castellanos Soánez, Fernández Robles (kapusok), Arderíus Martin 1, Berasategi Eizagirre, Bravo Baldomeri 1, Cesáreo Romero 5, Clausson Bitolo 8, Cuadrado Sánchez 1, da Silva Lima, Doio Rodríguez 3, Dos Santos Medeiros 2, S. López Jímenez 5, E. López Jiménez 3, Pessoa Constantino, Pineria Calero, Vela Ríos.
Mosonmagyaróvár: Hadfi, Szemerey (kapusok), Albek 4, Bardi, Faragó, Ivancok 4, Lancz 2, Pásztor 4, Schatzl 3, Stranigg 2, Sztankovics, Tóth E. 4, Tóth G. 3, Tóth N., Varga, Udvardi.

Sola HK (norvég) – CSM Targu Jiu (román) 40-29 (23-10)

A D-csoport állása: 1. Sola HK 4 p (+11), 2. Costa del Sol Málaga 4 p (+9), 3. Motherson Mosonmagyaróvári KC 4 p (+7), 4. CSM Targu Jiu 0 p (-27).

A csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

Forrás: MKSZ / MTI