A Manchester City kiütötte a Newcastle Unitedet

Újabb kiütéses győzelmet aratott hazai pályán a Manchester City, amely ezúttal a Newcastle Unitedet győzte le 5–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

David Silva (j2) volt a meccs embere

Az első percekben agresszíven és eredményesen támadott le a Newcastle, de gyorsan kiderült, hogy ezt nem lesz képes sokáig fenntartani a vendégcsapat. A City már a 10. percben megszerezte a vezetést, Phil Foden jó ütemben passzolt David Silva elé, akinek beadása után az ötösön ólálkodó Gabriel Jesus a bal alsóba belsőzött (1–0).

A vezetés megszerzése után sem vett vissza az előző négy hazai bajnokiját összesen 14–0-s gólkülönbséggel letudó Manchester City, amely bő tíz perccel később az első gólhoz kísértetiesen hasonló találattal duplázta meg az előnyét. Valentino Lazaro labdát vesztett, David Silva Kevin De Bruynét hozta játékba a bal szélen, a belga középre passza után Riyad Mahrez helyezett a bal sarokba (2–0).

A szünet után sem vett vissza Guardiola együttese, igaz, az újabb gólhoz kellett némi segítség: Gabriel Jesus betört a tizenhatoson belülre, már éppen lőtt volna, amikor érkezett Matt Ritchie, és a saját kapujába lőtt – a visszajátszásokból kiderült, hogy Federico Fernándezről pattant be a labda (3–0).

A negyediket David Silva vállalta magára, a spanyol középpályás 18 méterről tekert szabadrúgásból a kapu jobb oldalába (4–0).

A végére még a 18 éves, élete első angol bajnokiját játszó Thomas Doyle is beállt a Manchester Citybe, amely nem elégedett meg ennyivel, az utolsó percekben Raheem Sterling is betalált, beállítva a végeredményt (5–0).

A lefújás után Pep Guardiola szuperlatívuszokban beszélt David Silváról

„Az idény csúcsformáját látjuk nála, fantasztikusan játszik. A szurkolók sajnos nem láthatják, de a búcsúmeccsére előttük fog sor kerülni. Elképesztő legenda, a kis területeken való játékot tekintve sohasem láttam még ilyen futballistát. Ugyanazon a szinten játszottunk, mint a Southampton ellen, ám most kihasználtuk azokat a helyzeteket, amiket legutóbb nem. Tovább készülünk az Arsenal és a Real Madrid ellen.”

Premier League, 34. forduló:

Manchester City – Newcastle United 5–0 (2-0)
Gól: Gabriel Jesus (10.), Mahrez (21.), F. Fernández (58. – öngól), David Silva (65.), Sterling (91.)

Brighton & Hove Albion – Liverpool 1–3  (1-2)
Gól: Trossard (45.), ill. Salah (6., 76.), Henderson (8.)

Sheffield United–Wolverhampton Wanderers 1–0 (0-0)
Gól: Egan (94.)

West Ham United–Burnley 0–1 (0-1)
Gól: Rodriguez (39.)