Már 2-0-ra vezet az alapszakaszgyőztes

A Budapest Jégkorong Akadémia jó harmadik harmadbeli teljesítményével és emberelőnyös góljaival 5-2-re legyőzte a vendég Fehérvárt az Erste Liga negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Budapest JAHC

Az alapszakaszban sereghajtó FEHA a playoff selejtezőt sikerrel vette, és szombaton csak hosszabbításban kapott ki az alapszakaszt élen záró, és korábban mind a négy egymás elleni csatát simán megnyerő riválisától. Most is jól kezdtek a fővárosiak, ám Eetu Elo a gólja után három kiállítást is összeszedett, és fordítottak a vendégek.

A záró játékrészre harapós BJA jött ki, létszámfölényes helyzeteit maximálisan kihasználta.

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője

„A playoffban ugye felesleges nagyon értékelni a mérkőzéseket, persze ugye ezt az öltözőben az edzői stáb ezt megcsinálja és próbál felkészülni. Ez a mai is egy ilyen volt. Mindenki azt hiszi, hogy az mint az alapszakasz, játszunk, és utána a playoff ugyanaz lesz. De ez teljesen más történet. És egyszerűen valaki már rendelkezik playoff rutinnal, de sokan még nem. Ez egyszerűen még nem nagyon ment át a fejeken. Itt nem számít semmi más, hogy hogy játszol, mit csinálsz, itt az számít, hogy nyersz vagy nem nyersz. Tulajdonképpen most tényleg azt bizonyítjuk, amivel szét trollkodtak: hogy kis csapat vagyunk, örülünk minden pontnak. Tényleg egy kis csapat vagyunk még. Sok minden kell ahhoz, hogy mi ki tudjuk hozni magunkból azt, ami tehetség, ami bennünk van. Ahhoz még kell némi rutin és némi mentális erő.”

Arany Máté, a FEHA19 másodedzője

„Azt gondolom, ha egy 5-2-es meccsen kapunk hármat hátrányból és egy üres kapus is van, akkor az jól tükrözi, hogy milyen meccs is lehetett. Az emberhátrányokon kell majd egy kicsit dolgoznunk, kezdve azzal, hogy ne adjuk meg a lehetőséget arra, hogy az ellenfél emberelőnyben játsszon. Összességében a mutatott játékkal meg vagyok elégedve, mert harciasak voltak a srácok, keményen dolgoztak érte, még amikor elment 3-2, 4-2, 5-2-re akkor is mentünk és dolgoztunk, nem akartunk semmit adni az ellenfélnek, amiből építkezni tudjanak a következő meccsre. Ez lesz a sikerünk kulcsa. Egy jó kezdéstől elkezdve végig hatvan percen át, elszánt, kemény hoki legyen.”

A párharc szerdán folytatódik a Székesfehérváron.

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros hosszabbítás után 4-3-ra győzött a DVTK Jegesmedvék otthonában

Gyors gól váltás után két harmadot követően a fővárosi alakulatnál volt az előny, de az 58. percben emberelőnyös találattal már a DVTK vezetett, az után, hogy a szombati nyitányt megnyerte hazai jégen.

Az FTC gyorsan, 57:58-nál egyenlített, majd Kulmala Rasmus révén a győzelmet jelentő gólt is megszerezte a „hirtelen halálban”.

A párharc szerdán folytatódik a Tüskecsarnokban.

Jégkorong Erste Liga

Negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Budapest JAHC – FEHA19 5-2 (1-0, 0-2, 4-0)
Eetu Elo (4., emberelőnyben), Joni Jesperi Viikila (45., emberelőnyben), Szita Donát (51.), Schlekmann Márk (55., emberelőnyben), Barát Péter Zsombor (60.), ill. Roman Racsinszkij (34.), Németh Zalán (40., emberelőnyben)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a BJAHC javára.

DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom 3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1), hosszabbítás után
Jan Black (2.), Valentine Razumnyak (50., 58., a másodikat emberelőnyben), ill. Aku Kestila (7.), Bán Károly Tibor (37.), Turbucz Martin Zoltán (58.), Rasmus Kulmala (62.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1

1. mérkőzések:
Corona Brasov (romániai)-SC Csíkszereda (romániai) 6-5 (3-2, 0-2, 2-1, 1-0), hosszabbítás után
Gyergyói HK (romániai)-Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (3-0, 1-2, 1-0)

Forrás: MJSZ / MTI