Már 3-1-re vezet a DEAC, szépített a DVTK

A Magyar Kupa-győztes DEAC 6-2-re legyőzte a vendég UTE-t a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén vasárnap, így már 3-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Kedden a DEAC hosszabbítás után diadalmaskodott Újpesten, az UTE szerdán visszavágott. Szombaton a Debrecen Berta Ákos mesterhármasának is köszönhetően 5-3-ra győzött, így kedvező helyzetből várhatta a negyedik felvonást.

Az előző meccshez képest mindkét oldalon volt-egy komoly, ponterős hiányzó: Jan Dalecky, illetve Kovács Alex.

Már a 15. másodpercben vezetést szerzett az UTE Jack Suter révén, ám gyorsan, bő két perc múlva Hugo Turcotte egyenlített. Később ő megsérült, így át kellett alakítani a támadósorokat hazai részről. A 9. percben Sam Coatta a levegőben ért bele egy lövésbe, így Hetényi Zoltán nem védhetett. Az Újpest sem úszta meg sérülés nélkül, Csergő Hunor – aki a második mérkőzésen győztes gólt ütött – dőlt ki, miután Vlagyiszlav Kulesov hátulról leütközte.

A második játékrészben Suter felesleges, támadóharmadban elkövetett szabálytalansága miatt emberelőnybe került a DEAC, amiből a házipontkirály, Rastislav Spirko lőtt a jobb felső sarokba. Három perc múlva az előző összecsapás hőse, Berta Ákos lövése még kijött Rajna Miklós lábvédőjéről, a hazaiak csapatkapitánya az ismétlést már nem hibázta el. A szünetig az Újpest két létszámfölényes helyzetet hagyott ki.

A záró felvonásban sokat hibázott az UTE, és ezt könyörtelenül kihasználta a hajdúsági együttes. Előbb Berta maradt őrizetlenül, majd három perc múlva Dominik Novotny egyéni akcióból talált be. A hajrában megint a légiós váltotta gólra Varga Arnold büntetését.

György József, a DEAC vezetőedzője

„Ma is ugyan úgy kezdtünk – egy gyors bekapott góllal – mint tegnap, pedig sort is cseréltünk. Nem kezdtünk jól, jeleztem a srácok felé, hogy ez nem lesz elég, szerencsére a második harmadban sikerült megfordítani a mérkőzést. A harmadik harmadban úgy gondolom, Berta gólja volt, ami után elvesztették a hitüket. Voltak komolyabb egyet nem értések a játékunkban, amit viszont sikerült átbillentenünk a javunkra és szerencsére ők is hibáztak. Ami a legfontosabb, hogy győztünk és ma sikerült a legnagyobb gólkülönbséget kialakítani. A legfontosabb lépés még hátravan, lélektanilag előnyben vagyunk.”

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője

„Maximum az eredmény alapján gondolnám úgy, hogy rémálom volt a mai mérkőzés, de sokkal jobban játszottunk, mint tegnap. Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki és ez volt a célunk. A második harmad után nem tudtunk betalálni. Hetényi elképesztő formában védett, de ha a gólhelyzetek arányát nézzük, akkor láthatjuk, hogy nekünk még több gólhelyzetünk is volt, mint a Debrecennek. Amiket mi kihagytunk, azokat ők belőtték és a play off-ban ez nagyon sokat számít. Mi sokkal nagyobb hibákat vétettünk hátul, mint a Debrecen, sokkal többet kellett tennünk azért, hogy gólhelyzetbe kerüljünk. Túl könnyű volt ma ellenünk gólhelyzetbe kerülni. Az, hogy egyel kapunk ki, vagy néggyel – öttel – tízzel, az most igazából lényegtelen, ugyanannyi győzelmet adnak érte. Megyünk haza és azért dolgozunk, hogy behúzzuk a következőt és lépésről lépésre haladjunk.”

Szerdán a Megyeri úton találkozik a két együttes. Tavaly a DEAC 4-1-es összesítéssel búcsúztatta az UTE-t a negyeddöntőben.

A DVTK Jegesmedvék szépített a Ferencváros elleni negyeddöntős párharcban a jégkorong Erste Ligában, amelynek negyedik mérkőzésén vasárnap a mesterhármast szerző Kevin Elgestal vezérletével 3-1-re nyert hazai pályán.

Ezzel a szlovák élvonalban töltött három év után a magyar bázisú ligába ebben az idényben visszatért DVTK 3-1-re módosította az állást a párharcban, amely szerdán a fővárosban folytatódik.

Tokaji Viktor, a DVTK vezetőedzője

„A tegnapi nap tanulságaiból sokat merítettünk. Megfogalmaztuk, hogy sokkal jobban kell kontrollálni a meccset érzelmileg és játékban is. Tegnap sokat adtunk a Fradinak, ma ez kevesebbszer történt meg, amikor pedig megtörtént, akkor volt egy kivételes kapusteljesítményünk hátul. Folyamatosan tartott minket és kritikus pillanatokban is állta a sarat hátul. Ma mindenki a szívét és lelkét beleadta a játékba. A vezetés birtokában próbáltak minket kizökkenteni a meccsből, de okosan játszottunk. Az utolsó gól csak hab volt a tortán és fokozta a hangulatot. Nagyon örülök neki, hogy ilyen sokat dolgoztunk ezért a győzelemért. Úgy gondolom, hogy még nyitott ez a párharc, még akkor is ha nagy előnyben van az ellenfél. Nem lesz könnyű dolgunk a Tüskecsarnokban, de tudjuk, hogy mit kell tennünk annak érdekében, hogy sikeresek tudjunk lenni.”

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője

„Ugyan ilyen szoros volt minden egyes meccsünk ebben a szezonban. Tudtuk nagyon jól, hogy ez az utolsó lehetősége a DVTK-nak, hogy visszajöjjenek a szériába. Nagyon vesztenivalójuk nem volt és tudtuk, hogy az életükért fognak küzdeni, ami azt gondolom, hogy látszódott is. Ennek ellenére jól játszottunk, megvoltak a helyzeteink, csak nem lőttük be őket. Gólra játszák a jégkorongot és a helyezetek/lövések alapján jók voltunk csak ezek kimaradtak. Ezen kell javítani a következő mérkőzésre.”

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

DEAC-UTE 6-2 (1-2, 2-0, 3-0)
Hugo Turcotte (3.), Rastislav Spirko (27., emberelőnyben), Berta Ákos (30., 46.), Dominik Novotny (49., 55. emberelőnyben), ill. Jack Suter (1.), Kyle Just (9.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a DEAC javára.

DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)
Kevin Elgestal (36., 53.), Kiss Roland (60.), ill. Tóth Greg (55.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Ferencváros javára.

Forrás: MJSZ/MTI