Már a Nyíregyháza sem százszázalékos

Az első három mérkőzésén győztes Nyíregyháza hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Doroggal a labdarúgó NB II negyedik fordulójában.

A szabolcsi együttes ezzel rosszabb gólaránya miatt a második helyre csúszott vissza a DVSC mögé a tabellán.

A forduló legsimább győzelmét a harmadik helyre fellépő Ajka aratta, mely 5-0-ra kiütötte a házigazda Csákvárt.

Balajti Ádám (Vasas FC) mesterhármast szerzett Szentlőrincen. Fotó: vasasufc.hu

A bajnokság esélyeseinek számító Debrecen és Vasas is magabiztos győzelmet aratott

A DVSC a hozzá hasonlóan két győzelemmel és egy döntetlennel kezdő Szolnokot fogadta és már negyedóra játék után előnybe került, majd a második félidő elején ismét betalált és összességében simán nyert.

A szintén veretlen Vasas a Szentlőrinc vendégeként már az első félidőben eldöntötte három pont sorsát, miután kétszer is betalált. A folytatásban az angyalföldiek tovább növelték előnyüket, Balajti Ádám mesterhármast ért el, a csapat pedig könnyedén szerezte meg második győzelmét a bajnokságban.

A mindössze 20 éves Szerető Krisztofer másodszor volt eredményes az NB II-ben, a soroksári játékos ezúttal pontot érő találatot szerzett Győrben.

Merkantil Bank Liga NB II, 4. forduló

Kolorcity Kazincbarcika-Pécsi MFC 0-1 (0-1)
Gól: Óvári Zsolt Levente (36.)

BFC Siófok-DEAC 3-2 (1-1)
Gól: Balogh Bence Benitó (13.), Tömösvári Bálint (66.), Jagodics Bence (71.), ill. Takács Péter (23.), Belényesi Csaba (69.)

Szombathelyi Haladás – Szeged-Csanád Grosics 2-0 (1-0)
Gól: Németh Milán János (45.), Tóth Barna (71.)

Aqvital FC Csákvár-FC Ajka 0-5 (0-2)
Gól: Nagy Mihály Krisztián (21., 70., 88., 91.), Soltész Dominik (83.)

Békéscsaba 1912 Előre-Kaposvári Rákóczi FC 2-2 (0-2)
Gól: Hursán György (61.), Ur László (80., öngól), ill. Balázs Zsolt (8., 16.)

WKW ETO FC Győr-Soroksár SC 1-1 (0-1)
Gól: Lipták Zoltán (94.), Szerető Krisztofer (27.)

Nyíregyháza Spartacus FC-Dorogi FC 1-1 (0-1)
Gól: Fodor Ferenc (82.), ill. Girsik Áron-Róbert

Debreceni VSC-Szolnoki MÁV FC 3-0 (1-0)
Gól: Sós Bence (16., 90.), Bárány Donát (53.)

Budaörs-Gyirmót FC Győr 1-3 (0-1)
Gól: Tamás Olivér (80.), ill. Nagy Patrik (29.), Varga Barnabás (71., 82.)

Szentlőrinc-Vasas FC 1-5 (0-2)
Gól: Kondor Kristóf (76.), ill Szatmári Lóránd (37.), Balajti Ádám (43. 66., 79.), Vernes Richárd (91.)

Az élcsoport: 1. Debreceni VSC 10 pont (8-1), 2. Nyíregyháza Spartacus 10 (5-1), 3. FC Ajka 9 (10-3)