Maraton: német siker a férfiaknál, lengyel győzelem a nőknél

Csere Gáspár 36. lett maratonfutásban a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében hétfőn kezdődött atlétikai Eb-n. A nőknél Szabó Nóra a 17., míg Erdélyi Zsófia a 48. helyen végzett.

Nyert a német Richard Ringer. Az izraeli Maru Teferi már győztesnek érezhette magát, amikor a célegyesben, a szurkolók bíztatása közepette a 33 éves hazai futó az utolsó métereken lehajrázta. Harmadik helyen a szintén izraeli Gahsau Ayele végzett.

Csere Gáspár 2:18:35 órás idei legjobbjával a 36. lett a 79 fős mezőnyben.

Férfi maraton, Európa-bajnok:

Richard Ringer (Németország) 2:10:21 ó
2. Maru Teferi (Izrael) 2:10:23
3. Gashau Ayele (Izrael) 2:10:29
…36. Csere Gáspár 2:18:35

maraton

A 62 fős női mezőny egy órával a férfiak rajtja előtt vágott neki a 41,195 kilométeres távnak, melyen komoly csata volt a győzelemért. Egészen az utolsó kilométerig egy négy-ötfős boly futott az élen, melytől Lisowskának némileg váratlanul sikerült elszakadnia, s ugyan ritmusváltása után tíz másodpercnél komolyabb különbséget nem tudott kiharcolni, de egészen a célig tartotta előnyét és 2:28:36 órás eredménnyel győzött.

A magyarok közül már az elejétől Szabó Nóra volt a jobb. A 34 éves futó – aki karrierje első világversenyén indult most, miután 23 éves koráig nem is sportolt – az élbollyal nem tudta tartani a lépést, ám végig jó tempóban futott, így a kifejezetten nagy és komoly mezőnyben az előkelő 17. helyen haladt át a célvonalon idei legjobbjával, 2:34:49 órás idővel.

A csömöri Erdélyi Zsófia közel húsz perces hátránnyal a 48. lett.