Hosszú Katinka és Gyurta Gergely is győzött egy-egy számban

Dupla arany és dupla ezüst termett szombaton a Mare Nostrum versenysorozat első állomásán Canet-et-Roussillonban.

A legtöbb kíváncsi szem a háromszoros olimpiai bajnokunkra, Hosszú Katinkára szegeződött, akinek idén ez volt az első európai versenye.

Az étlapjáról ezúttal sem hiányozhatott az egyik kedvence a 200 vegyes, ahol hosszú idő után újra a dobogó legmagasabb fokára állhatott. (2:11.30)

Előtte 50 háton 5.-ként ért célba (28.65), viszont a 200 hát döntőjében végül nem állt rajthoz annak ellenére, hogy délelőtt az első helyen kvalifikálta magát a fináléba (az előfutamban úszott 2:11.21-es ideje a döntőben is érmet ért volna).

Szilágyi Liliána egy ezüsttel járult hozzá a mai éremkollekcióhoz, miután a 100 pille döntőjében a második helyet szerezte meg (58.83).

1500 gyorson pedig Késely Ajna úszta a mieink közül a legjobb időt, ami most a negyedik helyre volt elég (16.20.76) közvetlen mögötte Kapás Boglárka 5.-ként csapott célba (16.23.08) még Juhász Adél 9. lett (16.48.44).

A gyors számok közül 200 méteren is érdekeltek voltunk Késely Ajna révén, aki az 5. legjobb időt úszta a döntőben (1:59.52). 200 vegyesen Jakabos Zsuzsanna is rajthoz állt, aki végül az első helyezett Hosszú Katinkától mintegy két másodpercre ért célba negyedikként (2:13.48), még a győriek másik versenyzője Sebestyén Dalma összesítettben a 12. lett (02.17.14). 100 mellen Sztankovics Anna 1.09.62-vel a 13. helyen végzett.

A fiúknál az aranyfelelős ma Gyurta Gergely volt, aki 400 vegyesen bő két másodpereces előnnyel nyerte a finálét. (04:17.49).

Telegdy Ádám 200 háton állhatott fel a dobogó második fokára (01:59.96). Még a győriek fiatal sprintere Lobanovszkij Maxim 5 századdal lemaradt az éremről az 50 gyors döntőjében (22.27), csapattársa Takács Krisztián összesítettben a 16. lett (23.42).

Szintén nem sok kellett volna egy újabb magyar éremhez 100 pillangón sem, mivel Pulai Bence csak 8. századdal volt lassabb, mint a harmadik helyezett lengyel vetélytársa (52.92). 50 háton Balog Gábor az 5. legjobb időt úszta a döntőben (25.75), még Szentes Bence a 10. idővel (26.33) zárt ebben a számban. 100 mellen Horváth Dávid ugrott vízbe, és 1:01.91-es ideje összesítettben a 12. helyre volt elég.