Marozsán búcsúzott Barcelonában, Fucsovics győzött Bukarestben

Marozsán Fábián szettelőnyről kikapott a nyolcaddöntőben a 2,8 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

Fucsovics
Fucsovics Márton

A világranglistán elfoglalt 39. helyével jelenleg a legelőkelőbben jegyzett magyar játékost 17-edikként emelték ki a szervezők, és csak a második fordulóban mutatkozott be, mivel átvette a sérülés miatt visszalépett, címvédő Carlos Alcaraz helyét a főtáblán. Szerdán mindössze 47 percet töltött a pályán, mivel a francia Luca van Assche (99.) a második szettben sérülés miatt feladta a meccset.

A csütörtöki folytatásban egy igazi salakspecialista következett az argentin Facundo Diaz Acosta személyében, aki 53. az ATP-rangsorban, és februárban tornát nyert Buenos Airesben. A 24 éves magyar azonban bréklabdát sem engedélyezett ellenfelének az első szettben, miközben kétszer is semmire elvette a dél-amerikai adogatását, és 35 perc alatt hozta a játszmát.

A második felvonás argentin brékkel indult, majd a Hajdúszoboszló SE sportolója részéről további küzdelmes szervagémek jöttek, de mivel nem tudta visszavenni az elvesztett adogatást, Diaz Acosta 75 perc elteltével kiegyenlített.

Jöhetett a döntő játszma, melyben tovább tartott a balkezes ellenfél lendülete, aki 3:0-ra elhúzott, és gond nélkül hozta a szerváit. Az ATP-tornán először kiemeltként versenyző Marozsán 1:4-nél ismét elbukta az adogatását, és innen már nem tudott visszakapaszkodni, 1 óra 47 perc után az argentin ünnepelhetett.

Menedzsmentjének tájékoztatása szerint Marozsán nem jön haza a madridi verseny előtt. Erőnléti edzője, Varga Antal kiutazott hozzá, és a következő napokban az erőnlétének fejlesztésén lesz a hangsúly.

„Jól kezdtem az első szettet, megnyertem a fontosabb pontokat, kétszer is elvettem az adogatását, el is bizonytalanodott, főleg fonák oldalon. Úgy éreztem, bírom energiával, mentálisan is, de aztán a második játszmában jött tőle egy váratlan, erős fonák egyenes szinte a semmiből, és elbuktam a szervámat. Ezzel megalapozta a szettet, és végig is vitte a bréket” – mondta a mérkőzés kapcsán a magyar játékos, kifejtve, hogy ezt követően minden „ki-ki helyzet” Diaz Acosta javára billent, aki remekül helyezkedett, minden jött vissza tőle, hátulról játszott, és őt is leszorította.

„Okos volt a taktikája, nekem pedig ez csak a második salakos mérkőzésem idén, így nem tudtam rá jól reagálni. A döntő szettben már tanácstalan is voltam, ő pedig erőre kapott, a végén is könnyen kiszerválta a meccset. Csalódott vagyok, és fáj a vereség, ez egy jó sorsolás volt, hiszen nem olyan kaliberű játékossal kellett összecsapnom, mint mondjuk Casper Ruud vagy Carlos Alcaraz, de egyetlen játékos sem nyer meg minden meccset, még szoknom kell a salakot, és már Madridra koncentrálok”

– fogalmazott.

Marozsán a következő napokban intenzívebb erőnléti edzéseken vesz majd részt, és szombaton utazik át a spanyol fővárosba. Mint mondta, a madridi magaslaton jobban szállnak a labdák, amit ő nem annyira szeret, de reméli, hogy „lesz benne egy-két kör”.

„Az elsődleges, hogy stabilabb legyen a formám salakon is” – magyarázta Marozsán, aki vélhetően jövő szerdán lép legközelebb pályára.

Barcelona Open Banc Sabadell

3. forduló

Facundo Diaz Acosta (argentin) – Marozsán Fábián (17.) 3:6, 6:3, 6:1
Sztefanosz Cicipasz (görög, 5.) – Roberto Carballes Baena (spanyol) 7:5, 6:3
Arthur Fills (francia, 16.) – Alex de Minaur (ausztrál, 4.) 7:5, 6:2
Dusán Lajovics (szerb) – Alejandro Davidovich Fokina (spanyol, 11.) 7:6(10), 3:6, 6:1
Matteo Arnaldi (olasz) – Marco Trungelliti (argentin, Q) 6:3, 6:0
Casper Ruud (norvég, 3.) – Jordan Thompson (ausztrál, 14.) 6:1, 6:4
Cameron Norrie (brit, 12.) – Roberto Bautista Agut (spanyol, WC) 6:4, 6:3
Tomas Martin Etcheverry (argentin, 13.) – Brandon Nakashima (amerikai) 3:6, 7:6(5), 6:5

Negyeddöntő:

Sztefanosz Cicipasz (görög, 5.) – Facundo Diaz Acosta (argentin)
Arthur Fills (francia, 16.) – Dusán Lajovics (szerb)
Casper Ruud (norvég, 3.) – Matteo Arnaldi (olasz)
Cameron Norrie (brit, 12.) – Tomas Martin Etcheverry (argentin, 13.)

Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős Bukarestben

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 82. magyar játékos a selejtezőből érkezett Valentin Vacherot búcsúztatása után, a 16 között a második kiemelt holland Tallon Griekspoorral csapott össze, aki 25. a világranglistán. Az előző két találkozójukat a nyíregyházi teniszező nyerte 2022-ben Rotterdamban, majd tavaly Wimbledonban.

A harmadik csata nehéz körülmények között indult, ugyanis eredetileg délelőtt rajtolt volna a mérkőzés, ám az éjszakai eső után a szervezők átírták a programot, és 16 óra körülre tették a mérkőzést. Ez tovább csúszott a gyenge minőségű pályák miatt, ugyanis a gyenge vízelvezetés következtében néhány percnyi csapadék is órákra megállította a játékot. A felek kiegyenlített és magas színvonalú küzdelemben jutottak el 5:5-ig, amikor újabb szünet következett. Az újrakezdést követően a 32 éves magyar stabilan ütve rögtön brékelt, és 54 perc után hozta a szettet.

A folytatásban Fucsovics kétszer is elvette Griekspoor szerváját, nemsokára sorozatban hét nyert gémnél tartott (4:0). A holland egyre hitehagyottabban küzdött, másfél óra elteltével mehetett gratulálni a hálóhoz.

„Jól felkészültem erre a meccsre, korábban kétszer legyőztem Tallont, így magabiztosan játszottam” – nyilatkozta a pályán Fucsovics Márton.

„Tudtam, hogy neki ez az első mérkőzése, ami sosem egyszerű, ráadásul a körülmények is nehezek voltak, hol esett, hol sütött a nap, de mentálisan erős voltam, és nem foglalkoztam ezzel” – tette hozzá a magyar, akinek az ellenfele a nyolc között a francia Corentin Moutet (92.) lesz, aki 6:2, 6:7(3), 6:2 arányban nyert a portugál Nuno Borges ellen.

2022-ben Adelaide-ben Moutet 6:2, 6:2 arányban nyert Fucsovics ellen, míg a bécsi fedett pályás torna selejtezőjében a magyar játékos győzött 7:5, 6:2 arányban.

Tiriac Open

Nyolcaddöntő:

Fucsovics Márton – Tallon Griekspoor (holland, 2.) 7:5, 6:1

Bondár Anna negyeddöntős a svájci ITF-tenisztornán

Bondár Anna bejutott a negyeddöntőbe a svájci Chiassóban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztornán.

A világranglistán elfoglalt 108. helyével a legjobb magyarként jegyzett játékos – aki a múlt héten döntőt vívott a szintén svájci Bellinzonában – csütörtökön a román Maria Sara Popával (432.) csapott össze. Első találkozójukon a Hajdúszoboszló SE sportolója hozta a papírformát, és 1 óra 47 perc alatt 6:3, 6:4-re nyert.

A negyedik helyen kiemelt Bondár ellenfele a nyolc között a máltai Francesca Curmi (315.) lesz.