Marozsán három szettben kikapott Corictól

Marozsán Fábián a világranglistán top 20-as horvát ellen is ugyanazt a játékot nyújtotta, ami Carlos Alcaraz ellen győzelemre vezette őt.

A nyolcaddöntőben is jelentős különbség volt a két teniszező között. Coric három ATP-tornagyőzelemmel rendelkezik, volt már tizenkettedik a világranglistán és a 2020-as US Openen például negyeddöntőt játszhatott.

Egy közös viszont volt/van bennük, a 26 esztendős horvát is top 100-on kívüli játékosként 2014-ben megverte az akkori világelsőt, aki akkor Rafael Nadal volt. Egyébiránt hétfőn este az is kiderült, hogy a Hajdúszoboszló SE sportolójának példaképe pont a 22-szeres Grand Slam-bajnok spanyol, aki ellen egyszer nagyon szívesen játszana majd.

Remekül indult Marozsán Fábiánnak a találkozó, pillanatok alatt 3:0-ra lépett el az első játszma elején, és a teljes szettet figyelembe véve csak öt pontot veszített az adogatása mögött. A magyar teniszező a korábban látott agresszív játékkal, most viszont már kevesebb rövidítéssel, de annál pontosabb tenyeresekkel nyerte meg a nyitójátszmát 6:3-ra.

A mérkőzés második felére már a horvát tenisze is alaposan feljavult, stabilabb volt a szervái mögött és olykor-olykor fogadóként is tudott érvényesülni, de bréklabdáig így sem jutott el. Az első lehetőségek Marozsán Fábián előtt adódtak, 2:2-es állásnál, 15-40-nél két esélye is volt, de nem tudta elvenni ellenfele szerváját.

Coric végig remekül adogatott, amelynek az ő szempontjából 5:4-es előnynél meglett a jutalma, a magyar játékos a szettben maradásért adogatott és ekkor – 1 óra 32 perc után – jött az első bréklabda, amely egyben játszmalabda is volt, és melyet a horvát meg is csinált.

A döntő szettben maradt a mérkőzés első másfél órájában látott színvonal, sőt a horvát rátett még egy lapáttal és egyre jobban kezdett el teniszezni. Olyannyira, hogy 3:2-es előnynél megint az első bréklabdájából elvette Marozsán szerváját, majd a következő játékban a magyarnak is volt lehetősége, de nem tudott élni azzal, így Coric 5:2-re lépett el.

A meccsben maradást még kiharcolta a 23 esztendős teniszezőnk, aztán viszont ellenfele semmire hozta az adogatását, aminek köszönhetően szetthátrányból megfordította a találkozót és bejutott a legjobb nyolc közé.

Internazionali BNL d’Italia

4. forduló (a 8 közé jutásért):

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Cameron Norrie (brit, 13.) 6:3, 6:4
Holger Rune (dán, 7.) – Alexei Popyrin (ausztrál, Q) 6:4, 5:7, 6:4
Casper Ruud (norvég, 4.) – Györe László (szerbiai) 6:1, 6:3
Francisco Cerundolo (argentin, 24.) – Jannik Sinner (olasz, 8.) 6:7(3), 6:2, 6:2
Yannick Hanfmann (német, Q) – Andrej Rubljov (orosz, 6.) 7:6(5), 4:6, 6:3
Daniel Medvegyev (orosz, 3.) – Alexander Zverev (német, 19.) 6:2, 7:6(3)
Sztefanosz Cicipasz (görög, 5.) – Lorenzo Musetti (olasz, 18.) 7:5, 7:5
Borna Coric (horvát, 15.) – Marozsán Fábián (magyar, Q) 3:6, 6:4, 6:3