Második helyre jött fel a Vasast legyőző MAC

A MAC HKB Újbuda legyőzte vendégét, az Opten Vasast, sikerével pedig a jégkorong Erste Liga tabellájának második helyére ugrott.

Fotó: Mudra László

Az Újbuda már a második perc elején megszerezte a vezetést, Kozma passzába ért bele közelről szépen Nagy Krisztián, a korong pedig épp átcsúszott a mozduló vendég kapus mamutja alatt.

Nem sokkal később Dóczi kapott palánkra lökésért 2 plusz 10 percet, azonban Majoross Barnabás szemfüles korongszerzése, majd emberhátrányos gólja növelte a MAC-HKB előnyét.

Negyvenhét másodperccel a harmad vége előtt Schmál Kristóf szépített egy közeli fonák lövéssel. A 20. percben Terbócs középre tett korongja Kreisz Brúnó korcsolyájáról vágódott a hálóba (3-1).

A második harmadban a MAC HKB kicsit ráülni látszott az eredményre, többek közt hiába sikerült kiharcolni egy bő egy percig tartó kettős emberelőnyt, nem sikerült gólt szerezni belőle.
Mindkét csapat tördelte a játékot, nem találtak fogást a másikon, de végül ismét gólt hozott az utolsó perc: egy emberelőnyös helyzetből Maxim Veshutkin éles szögből leadott lövése megpattant egy védő korcsolyáján és védhetetlenül vágódott a kapuvas alá (3-2).

A harmadik harmad első percében Kreisz Brúnó előbb megkerülte a kaput, majd megpróbálta egyből utána behúzni, amit a kapus még védett, a kipattanó végül egy Vasas védőről mégis utat talált a kapuba.

A 47. percben Brance Orbán egy messzi lövés kipattanójára helyezkedett tökéletesen és be is tette a korongot a kapuba. Két perccel később emberhátrányból Terbócs István tudott megindulni és a kapu előtt elhúzva nem finomkodott, hanem nagy gólt akasztott a hálóba (6-2).

A Brassó legyőzte a Titánok csapatát Győrben.

Erste Liga, alapszakasz:

Titánok-Corona Brasov Wolves 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)
Gól: Aatu Eemil Luusuaniemi (14., emberelőnyben), ill. Tomás Klempa (18., 41.), Daniel Tranca (37., emberhátrányban),  Radim Valchar (50., emberelőnyben)

MAC HKB Újbuda-Opten Vasas HC 6-2 (3-1, 0-1, 3-0)
Gól: Nagy Krisztián (2.), Majoross Barnabás (6., emberhátrányban), Kreisz Brúnó (20., 41.), Brance Orban (47.), Terbócs István (49., emberhátrányban), ill. Schmál Kristóf (20.), Maxim Vesutkin (40., emberelőnyben)

10. Dunaújvárosi Acélbikák      26  1   5   1  19  67-130  14
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.

Forrás: MJSZ/MTI