Második meccsén győzött a Ferencváros

FTC_womanA Ferencváros 2-0-ra legyőzte csütörtökön a török Konak Belediyespor csapatát a női labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a hollandiai Oldenzaalban.

A gólnélküli első félidő után a 64. percben Vidovenyecz Annát Nagy Ágnes váltotta a pályán.  70. percben Ebere Orji a tizenhatos előtt helyezkedő Fenyvesi Evelinhez passzolt, aki kitette a szélre a labdát Nagy Ágnesnek, aki nem hibázott (1-0).

Egy perccel később Horváth Zsófia helyére Marija Aleksic állt be. A 82. percben Fenyvesi Evelin távoli lövése akadt be a török kapuba (2-0).

A 9. csoport másik meccsén a házigazda holland Twente Vrouwen 9-0-ra verte a máltai Hibernians együttesét. A 19 éves Lineth Beerensteyn mesterhármast szerzett.

A tornát vereséggel kezdő Ferencváros vasárnap a máltai csapattal találkozik. A csoport első helyezettje jut a főtáblára.

A 2. csoportban Eszéken a Standard Liege 11-0-ra nyert a macedón Dragon ellen, Sanne Schoenmakers 5 gólt jegyzett. Egy nappal korábban a ZNK Osijek 14-1-re nyert a Dragon ellen, Martina Salek 5, míg Maja Joscak 4 gólt szerzett. A fehérorosz Minsk a belgákat 3-1, míg a horvátokat 5-0-ra győzte le, így a macedónok elleni találkozójukon újabb gólrekord várható.

A lengyelországi Koninban a román Olimpia Cluj az észt Pärnu ellen 7-1-re, míg a montenegrói Breznica ellen 10-0-ra-nyer. A két mérkőzésen összesen 6-6 gólt szerzett a kolozsvári Alexandra Lunca és a mindössze 17 éves Loredana Popa is. Az egyaránt 6-6 pontos Medyk Konin és az Olimpia Cluj vasárnap csap össze a feljutásért.

Női labdarúgó BL-selejtező, 9. csoport, 2. forduló:

Ferencváros – Konak Belediyespor (török) 2-0 (0-0)
Gól: Nagy Ágnes (70.), Fenyvesi Evelin (82.)

Twente Vrouwen (holland) – Hibernians (skót) 9-0 (3-0)
Gól: E. Jansen (26., 90+3.), K. Erman (31.), D. Tonna (45., öngól), Beerensteyn (59., 61., 83.), M. Waldus (82.), S. Ellouti (88.)

Az állás: 1. Twente 6 pont, 2. Belediyesport 3 (5-2), 3. Ferencváros 3 (3-2), 4. Hibernians 0