Másodszor is kikapott a Vác

A Vác házigazdaként 34-28-ra kikapott a német Thüringer csapatától vasárnap a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

Vác
Vác, 2023. január 15. Helembai Fanny, a váci (b) és Sonja Frey, a német csapat játékosa a női kézilabda Európa-Liga csoportkörében játszott Praktiker-Vác – Thüringer HC mérkőzésen a váci sportcsarnokban. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A hazaiak keretéből Ballai Anna, Bárdy Noémi, Kovács Anikó, Schatzl Natalie, Világos Diána és Kürthi Laura is hiányzott.

Hatékonyabb támadójátékkal és jobb védekezéssel kezdtek a németek, és mivel a 17. percben már négy góllal vezettek, Herbert Gábor vezetőedző időt kért. Ezután tíz perc sem telt el a következő időkéréséig, mivel a Thüringer továbbra is kevesebb hibával kézilabdázott, és tovább növelte előnyét (18-11). A vendégek Nikoline Skals Lundgreen vezérletével 6-0-s sorozatot produkáltak az első félidő hajrájában, és a játék képe alapján ekkor már sejteni lehetett, hogy ezzel eldöntötte a meccset.

A második felvonás első négy gólját is a vendégek dobták, majd a váciak produkáltak 8-2-es sorozatot, mert némileg javult a védekezésük, és Bukovszky Annának is voltak bravúros védései. Ennek ellenére nem volt esély a pontszerzésre, részben azért, mert az egész mérkőzésen nem volt hatékony emberelőnyben, illetve üres kapura.

Marincsák Nikolett és Kuczora Csenge nyolc-nyolc gólt dobott, Bukovszky kilenc védéssel zárt. A túloldalon Nikoline Skals Lundgreen és Sonja Frey hét-hét alkalommal talált be.

A két vereséggel álló váciak egy hét múlva a francia Paris 92 csapatát látja vendégül a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Női kézilabda Európa-liga

D csoport:

Praktiker-Vác – Thüringer HC (német) 28-34 (13-21)
Vác:
Bukovszky, Csizmadia, Pásztor (kapusok), Ballai B. 3 (1), Bánfai, Bencsik 1, Diószegi, Ferenczy 1, Helembai 1, Kovalcsik 2, Kuczora 8 (3), Kurucz 4 (1), Marincsák 8, Pálffy.
Thüringer: Kuske, Roth, Schjött (kapusok), Frey 7, Hendrikse 3, Hilby, Jakubisova 1, Lott 5, Lundgreen 7, Matthijs 1, Niederwieser 1, Rönningen 5,  Stockschlader 2, Tanabe 2.

Paris 92 (francia)–SCM Ramnicu Valcea (román) 24-22 (10-10)

A D-csoport állása: 1. Thüringer HC 4 p (+10), 2. SCM Ramnicu Valcea 2 p (+8), 3. Paris 92 2 p (-2), 4. Praktiker-Vác 0 p (-16).

A Mosonmagyaróvár kikapott Nantes-ban

A vendégek két góljával indult az összecsapás, azonban a 9. percben már 7-4-re a házigazda vezetett, és negyedóra elteltével tovább nőtt a különbség (10-6). Rendezte sorait a magyar együttes, és 14-14-nél utolérte riválisát. A szünet előtti hajrá azonban a házigazdának sikerült jobban.

A folytatásban jól őrizte előnyét a Nantes, óvári részről sok volt a rontott támadás, így esély sem maradt a pontszerzésre. Barbora Lancz tíz gólja is kevés volt a sikerhez.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Mosonmagyaróvár egy hét múlva a dán Ikast csapatát fogadja a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

B csoport:

Neptunes de Nantes (francia)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 36-29 (18-15)
Nantes:
Andre, Placzek (kapusok), Ahanda 4, Ardouin 2, Cossou 1, Dapina, Dupuis 3, Finstad Bergum 4, Grandveau 2, Hagman 8 (2), Lagerquist 4, Loquay, Mitrovics, Moretto, Ondono 6, Strömberg 2.
Mosonmagyaróvár: Mistina, Szemerey (kapusok), Albek 3, Bardi, Csire, Faragó, Ivancok 5, Kovács 1, Lancz 10 (4), Mihály, Pásztor 4, Stranigg 1, Sztankovics, Tóth E. 3 (1), Tóth G., Tóth N. 2.

Fana (norvég)–Ikast Handbold (dán) 24-35 (15-15)

A B-csoport állása: 1. Ikast Handbold 4 p (+21), 2. Neptunes de Nantes 2 p (-3), 3. Motherson Mosonmagyaróvári KC 2 p (-1), 3. Fana 0 p (-17).

Forrás: MKSZ / MTI