Másodszor is nyert otthon a Fehérvár

A Fehérvár AV19 második hazai mérkőzését is megnyerte az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Fehérvári támadásokkal kezdődött a Klagenfurt elleni mérkőzés, a harmadik perc elején pedig rögtön a csapat legeredményesebbje, Comrie szabálytalankodott, így előnyben támadhattak Sofronék. Luttinen próbálkozott először a fórban, majd Hári tette rá oldalról, de a kipattanót Szabó Dániel nem tudta értékesíteni.

Már egyenlő létszámnál többször is veszélyeztettek a vendégek, előbb Petersen, majd Kozek lövését védte Carruth. Tikkanent látta szabálytalannak a Baluschka-Fichtner bírópáros, ám a hátrányban előbb Koskiranta és Luttinen indulhattak el kettő az egyben, ez még kimaradt, ám Jonathan Harty szólója már nem (1-0).

A 32. percben Koskiranta a bal oldalon, az óramű pontosságú átadást pedig Anze Kuralt hasonló módon vágta Haugen kapujába (2-0). A találat után maradt támadásban a Fehérvár AV19, újra Kuralt próbálkozhatott közelről, ám ez kimaradt. 5 perccel a dudaszó előtt Caruso állította meg szabálytalanul Fischert.

A záró játékrész elején Erdély szerzett harcosan korongot a klagenfurti harmadban és passzolt középre Szabó Krisztiánnak, aztán Szabó Dániel gáncsolta Wittinget a 43. percben, a létszámfölényben Kozek lőhetett tisztán egy kijátszott helyzet után, de a klagenfurti összjáték ezúttal nem hozott gólt.

A nyomás a 49. percre érett góllá, egy kapu mögül visszatett átadást Slim Liivik értékesített (2-1). A szépítő találat után azonnal válaszolhatott volna a fehérvári együttes, Hári adott passzt a kapu elé érkező Kógernek, de Haugen védett, majd Sofron egyéni akciója is kimaradt.

Nevéhez méltóan zúgott az Ördögkatlan, a csapat pedig jó játékkal hálálta meg a szurkolók bizalmát. Luttinen került szembe a vendégek hálóőrével 5 perccel a harmad vége előtt, ám lövés helyett a beadást választotta, Szabó Krisztiánnal szemben pedig Petersen szabálytalankodott, így újabb létszámfölényhez jutottak Sofronék, ám nem sikerült betalálni. Másfél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a vendégek mestere időt kért, és Haugen is lekorcsolyázott, hat az öt ellen pedig egyenlítettek a pirosmezesek, Andrew Kozek volt eredményes (2-2).

Egyik csapat sem kockáztatott a ráadás első percében, tiszta helyzetig pedig csak a Fehérvár AV19 jutott, ám Sofron bombáját hárította Haugen. Egy kapu előtti rossz átadást követően Geier hibázott ziccerben, aztán Kozek lövése után csengett a vas. Nagy rohanásba kezdtek a felek az utolsó 2 percben, minden hibát kihasználva a helyzetek kialakítására. Így a vendégek kapujánál előbb Sofron, a hazaiakénál pedig Hundertpfund próbálkozhatott, de végül nem született döntés a rendes játékidőben, így jöhettek a büntetők.

Az első körben Petersen és Phillips is hibázott, ám a következő két párosban Kozek és Wahl, valamint Hári és Sofron is eredményes volt. A hirtelenhalálban Hári János egy szép csellel helyezett Haugen mellett a kapuba, a másik oldalon pedig Kozek rávezetését hárította Carruth.

EBEL:

Fehérvár AV19 – EC-KAC (osztrák) 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól: Jonathan Harty (8., emberhátrányban), Anze Kuralt (32.), Hári János (65., büntető), ill. S. Livik (48., emberelőnyben), A. Kozek (60.)

Brassói sikerével élre állt a DEAC

A DEAC 6-1-re győzött a Corona Brasov vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, ezzel a tabella élére állt.

A Ferencváros megszerezte első rendes játékidős győzelmét, miután saját közönsége előtt 3-2-re felülmúlta a Dunaújvárost.

Erste Liga:

SC Csíkszereda – Schiller-Vasas HC 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)
Corona Brasov – DEAC 1-6 (0-0, 0-4, 1-2)
EV Vienna Capitals II – Gyergyói HK 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)
FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

Hosszabbításban kapott ki a MAC, simán vesztett a DVTK

A MAC Újbuda hosszabbításban kapott ki Trencsénben a szlovák jégkorongliga alapszakaszában pénteken. A DVTK Jegesmedvék együttesét saját közönsége előtt győzte le a HKM Zvolen.