Masters világbajnok a MOB Felügyelő Bizottságának élén

Dávid Imre évtizedek óta meghatározó résztvevője a Magyar Olimpiai Bizottság munkájának, tagja a közgyűlésnek, jelenleg is a felügyelő bizottság elnöke, rendszeres közreműködője az elnökségi üléseknek.

Dávid Imre a kormányos nélküli kettesek versenyében Lucsánszky Lászlóval evezett a világbajnoki címig. Fotó: MOB

Korábban több cikluson keresztül a Magyar Evezős Szövetség első embere volt; ma, hetven felett is aktív evezős. A sportvezető a közelmúltban rendezett magyarországi masters világbajnokságon három aranyérmet is nyert.

Az Agroinvest Rt. elnök-vezérigazgatója 1991-től több cikluson keresztül, 2010-ig, 13. elnökként irányította a sportágát, ma tiszteletbeli elnök. Irányítása mellett 5 világbajnoki címet és két olimpián több döntős, pontszerző helyezést hoztak a magyar evezősök.

Versenyzőként többszörös magyar bajnok, sokszoros masters világbajnok, világbajnoki dobogós helyezett. Az 1972-es müncheni olimpián tagja volt a 7. helyezett magyar nyolcasnak Melis Zoltánnal, Pályi Andrással, Gelley Antallal, ifj. Zsitnik Bélával, Romvári Lászlóval, Kokas Péterrel, Bányai Ágostonnal és Ölschléger Róbert kormányossal. Az FTC örökös bajnoka, aki világbajnokságról is jegyez egy 7. helyezést.

A 75 esztendős sportvezető az idei, hazai rendezésű masters vb-n is rajthoz állt, jelentős sikerekkel zárta a regattát. Vezérevezőse volt a győztes kormányos nélküli négyes csapatnak Lucsánszky László, Dániel Áron, Búza József társaságában; a kormányos nélküli kettesek versenyében pedig Lucsánszky Lászlóval evezett a világbajnoki címig és nyert a 65 esztendő feletiek nyolcasával is.

A bajnoknak Kulcsár Krisztián és a MOB elnökségének tagjai is gratuláltak a szervezet szerdai ülését követően.

„A masters vb-n 54 ország 4000 evezőse, 5040 hajóegysége állt rajthoz, összesen 747 klub képviseletében – ez nagyon nagy szám, elég, ha belegondolunk a hazai vb-ken résztvevők létszámadataiba. Ha a kísérőket, rendezőket, családtagokat, szurkolókaz is hozzávesszük, tízezer emberről van szó. Kiváló munkát végeztek a szervezők, köztük a Magyar Evezős Szövetség. Személyes élményeim egyike: a futamom után Jean-Christophe Rolland és Kulcsár Krisztián várt a stégen, amit óriási megtiszteltetésnek tartok”

– mondta a többszörös masters világbajnok Dávid Imre.