Máthé Dominik csapata kettős győzelemmel elődöntős

Máthé Dominik csapata, a Paris Saint-Germain kettős győzelemmel jutott tovább a negyeddöntőből a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Máthé
Fotó: Laurene Walroff / EHF

A PSG a párharc egy héttel ezelőtti első mérkőzésén 31-27-re nyert a német THW Kiel otthonában, a szerdai visszavágón pedig 32-29-re győzött házigazdaként. A magyar válogatott jobbátlövő ezúttal két kísérletből egy gólt szerzett.

A párizsiak hatodik alkalommal jutottak elődöntőbe a legrangosabb európai kupasorozatban.

Fazekas Gergő csapata, a lengyel Orlen Wisla Plock a negyeddöntőben búcsúzott. A Lengyel Kupa címvédője a párharc egy héttel ezelőtti, első mérkőzésén házigazdaként 22-22-es döntetlent játszott a német SC Magdeburggal, amelynek otthonában a szerdai visszavágón 30-28-ra kikapott. A magyar válogatott irányító nem szerzett gólt.

A holland Kay Smits 18 lövésből 14 gólt szerzett.

A Magdeburg hatodik alkalommal jutott elődöntőbe a legrangosabb európai kupasorozatban, amelynek négyes döntőjét június 17-18-án Kölnben rendezik.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

Negyeddöntő, visszavágók:

Paris Saint-Germain (francia) – THW Kiel (német) 32-29 (17-15)
Dainis Kristopans 6, Luc Steins 5, Petar Nenadic 5, Ferran Sole Sala 4, Kamil Syprzak 4, David Balaguer Romeu 3, Brand 2, Keita 1, Luka Karabatic 1, Máthé Dominik 1, ill. Petter Øverby 6, Niclas Ekberg 5, Sander Sagosen 4, Harald Reinkind 3, Landin Jacobsen 2, Wiencek 2, Dahmke 2, Zarabec 2, Wallinius 2, Pekeler 2.

Továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 63-56-os összesítéssel.

SC Magdeburg (német) – Orlen Wisla Plock (lengyel) 30-28 (13-13)
Kay Smits 14, Michael Damgaard Nielsen 8, Lucas Meister 4, Lipovina 1, Petterson 1, Mertens 1, O’Sullivan 1, ill. Szergej Koszorotov 8, Lovro Mihic 7, Abel Serdio Gentin 4, Michal Daszek 3, Krajewski 2, Lucin 1, Proch 1, Pérez Arce 1, Zsitnyikov 1.

Továbbjutott: a Magdeburg, 52-50-es összesítéssel.

Csütörtökön játsszák:
18:45, Barlinek Industria Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém (az első mérkőzésen: 29-29)
20:45, Barcelona (spanyol)-GOG (dán) (37-30)

Forrás: EHF / MTI