Máthé Dominik távozik a PSG kézilabdacsapatától

Máthé Dominik válogatott jobbátlövő nyáron távozik a Paris Saint-Germain férfi kézilabdacsapatától, mivel a felek nem hosszabbítanak szerződést.

Máthé Dominik
Máthé Dominik. Fotó: Facebook/PSG Handball

„Vannak érdeklődők, és bár még nincs meg, hova megyek, de hamarosan, novemberben vagy decemberben kiderül, hova fogok igazolni” – nyilatkozta hétfőn az M1-nek Máthé Dominik.

Arra a kérdésre, hogy esetleg a nyáron Veszprémből Párizsba szerződő Yahia Omar helyére a bakonyi klubhoz igazol-e, elmondta, még nem tudja, mit hoz a jövő, de egyszer jó lenne ismét Magyarországon játszani, bár külföldön is jól érzi magát, úgyhogy nehéz döntés előtt áll.

Máthé Balatonfüredről előbb a norvég Elverumhoz igazolt, majd tavaly nyáron lett a PSG játékos. Térdszalagszakadás miatt tavaly februártól egy évig nem kézilabdázhatott.

A 24 éves jobbátlövő úgy érzi, a magyar válogatott két jó felkészülési meccset játszott a lengyelekkel, különösen a második volt tetszetős.

„Az elsőn még látszott, hogy fél éve nem játszottunk együtt, voltak nagyobb hibáink, de a másodikon már szerintem nagyon jól játszott az egész csapat.“

A januári Európa-bajnokságon szerinte azért lenne fontos minél jobb helyezést elérni, mert ez befolyásolja majd, hogy milyen ellenfeleket kap a csapat a márciusi olimpiai selejtezőn.

„A legfontosabb, hogy továbbjuttunk a csoportból, hiszen ez két éve nem sikerült, utána majd meglátjuk, hogy mi lesz. Minél jobb helyezést kell elérnünk az Eb-n, hiszen ez nagyban befolyásolja majd a márciusi olimpiai selejtezőt, hogy melyik csoportba kerülünk. A célunk egyértelműen az, hogy kijussunk az olimpiára. Nekem személy szerint sokkal fontosabb az a márciusi három meccs, mint az Európa-bajnokság. Eb-n már játszottam kétszer, az olimpiára lehet, hogy ez lesz az utolsó esélyem, ki tudja, mit hoz a jövő. Azon a három meccsen mindent bele kell adnunk és két győzelemmel kint vagyunk a párizsi olimpián”

– fogalmazott.

A PSG-ben betöltött szerepéről azt mondta, hozzá kellett szoknia, hogy nem kap annyi labdát, mint például a válogatottban. Annak is örül, hogy fele-fele arányban játszik Kent Robin Tönnesennel, hiszen az előző szezonban mindössze 5-10 perceket töltött a pályán.

„Ami labda jut nekem, azt próbálom belőni, szerintem jó százalékkal is lövöm be ezeket a helyzeteket, ami meg nem helyzet, azt továbbadom.”

Raúl González vezetőedző csak támadásban számít rá, ezért a válogatotthoz visszatérve mindig hátrányból indul, hiszen a nemzeti csapatban védekeznie is kell. „Mivel nem védekezem, egy félidő alatt körülbelül 15-20 percet játszok meccsenként, ennyi idő alatt nehéz sok gólt lőni, de azzal sincs gondom, ha több asszisztom van. Elfogadtam, hogy most nem 6-8 gólokat lövök, hanem 2-3-4-et, de több asszisztom lesz. Majd kiderül, hogy a jövőben máshol hogy alakul ez.”

Forrás: M4 Sport