Matt Hall győzött az Alpok felett

spielberg_matt_hallMinden idők legszorosabb versenyét hozta a Red Bull Air Race osztrák futama: Matt Hall mindössze 0.057 másodperccel verte meg vetélytársát, a világbajnokságban vezető Paul Bonhomme-ot. Ausztriában Besenyei Péter a nyolcadik helyen végzett.

Spielbergbe, a Formula-1-es pályára látogattak a hétvégén a világ leggyorsabb sportjának pilótái. Az osztrák Alpokban Matt Hall bizonyult a legjobbnak, az ausztrál 56.851 másodperc alatt teljesítette a pályát, amivel beírta magát a rekordok könyvébe, hiszen még soha senki nem nyert ennyire kiélezett küzdelemben. Paul Bonhomme 56.908-as ideje sem volt elég arra, hogy megállítsa az egykori vadászpilótát: a világbajnokság éllovasa a második helyen végzett. Az osztrák hős, a budapesti győztes Hannes Arch nekiment egy bójának, így a helyi nézők nagy szomorúságára csak a 12. helyen fejezte be a versenyt. Besenyei Péter a nyolcadik helyet szerezte meg ,így ezzel a 12. helyen áll a világbajnoki tabellán.

A festői Spielbergben nehéz körülmények között versenyeztek a világ legjobb pilótái. A földtől mindössze pár méterre elsuhanó repülőgépek időnként a 370  km/órás sebességet is elérték, miközben a szélviszonyok percről percre, sőt másodpercről másodpercre változtak. Ausztriában végül Matt Hall érte el a legjobb időt, az ausztrál 20 ezer néző szeme láttára győzte le Bonhomme-ot, aki még így is öt ponttal vezeti a világbajnokságot. „Fantasztikus érzés, hogy végre nyertem” – mondta landolás után a győztes, aki idén még egyetlen versenyen sem hozta el a trófeát, pedig mindig közel állt hozzá. A magyar világbajnok a nyolcadik lett, így Besenyei Péter a 12. helyet foglalja el a világbajnoki tabellán. A turbulens viharok közepette Spielbergben némi meglepetésre Kirby Chambliss álhatott fel a dobogó harmadik fokára, az amerikai 2010-ben végzett utoljára a top 3-ban.

A Red Bull Air Race szeptemberben Texasban folytatódik, majd október 17-18 között Las Vegas felett dől el, hogy melyik pilótának sikerül megszereznie az elsőséget.

Eredmények Spielbergben: 1. Matt Hall (AUS), 2. Paul Bonhomme (GBR), 3. Kirby Chambliss (USA), 4. Martin Sonka (CZE), 5. Pete McLeod (CAN), 6. Matthias Dolderer (GER), 7. Michael Goulian (USA), 8. Peter Besenyei (HUN), 9. Nicolas Ivanoff (FRA), 10. Yoshihide Muroya (JPN), 11. Juan Velarde (ESP), 12. Hannes Arch (AUT), 13. Nigel Lamb (GBR), 14. François Le Vot (FRA)

A világbajnokság állása: 1. Bonhomme 55 pont, 2. Hall 50, 3. Arch 30, 4. Sonka 23, 5. McLeod 18, 6. Lamb 17, 7. Dolderer 15, 8. Muroya 11, 9. Ivanoff 11, 10. Goulian 10, 11. Chambliss 9, 12. Besenyei 8, 13. Velarde, 14. Le Vot