Mayer Gréta duplázott Duna Aszfalt országos szerbajnokságon

A DKSE tornásza Mayer Gréta ugráson és gerendán is diadalmaskodott ,utóbbi szeren ráadásul a háromszoros Európa-bajnok tornásszal, Kovács Zsófiával holtversenyben, az Eb-ezüstérmes Székely Zója felemáskorláton, Szilágyi Nikolett talajon nem talált legyőzőre a hölgyek Duna Aszfalt országos szerbajnokságán.

Mayer Gréta (Fotó: MTOSZ, Freschli József)

Egy sajnálatos eseménnyel kezdődött a szer ob, ugyanis Nerhof Anett az UTE tornásza bemelegítő ugrása közben megsérült, így ő végül nem versenyzett. A viadal emiatt némi csúszással kezdődött. Végül a dunaújvárosi Mayer Gréta 12.850 ponttal győzni tudott, mögötte a másik újpesti tornász Szilágyi Nikolett (12.600) zárt, a bronzérem Schermann Bianka (Postás SE, 12.450) nyakába került.

A háromszoros Európa-bajnok Kovács Zsófia csak gerendán indult, így az ő távollétében felemáskorláton az esélyes, a Postás SE kiválósága Székely Zója volt, aki 13.700 ponttal diadalmaskodott. Mögötte Makovits Mirtill (DKSE; 12.800) és Szilágyi Nikolett (UTE; 11.600) végzett.

Következett a gerenda, az egyetlen szer, ahol Kovács Zsófia elindult. Zsófi szép gyakorlatot mutatott be, amelyet a pontozók 13.300 ponttal jutalmaztak, csakúgy mint klubtársát Mayer Grétát, így holtversenyben mindketten az élen végeztek Harmadikként pedig Szilágyi Nikolett (UTE; 12.600) ért fel a dobogóra.

A hölgyek utoljára talajon mutatták be gyakorlataikat. Itt Szilágyi Nikolett az UTE tornásza teljessé tette éremkollekcióját és a már meglévő két bronz és egy ezüst mellé begyűjtötte az aranyérmet is 13.000 ponttal. Második Mayer Gréta (12.800), a harmadik pedig Balázs Kira (KSI SE; 12.300) lett.

Mayer Gréta, DKSE: Örülök annak, hogy két aranyérmet is szerezhettem, ráadásul az egyiket holtversenyben Kovács Zsófival. Különleges érzés volt vele állni a dobogón. Nagyon intenzív időszak ez a mostani, ez már a harmadik hétvége zsinórban, hogy versenyen szerepelek.

Kovács Zsófia, DKSE: Örülök, hogy a gyengébb gyakorlatommal is győzni tudtam, nem vagyok még teljesen egészséges, de boldog vagyok, hogy ezt most sikerült megnyernem, jót tett a lelkemnek.

Székely Zója, Postás SE: Nagyon boldog vagyok, hogy a szombathelyi verseny után ezúttal most a Duna Aszfalt országos szerbajnokságon is sikerült a dobogó tetejére állnom. Mindig különleges alkalom, ha hazai közönség előtt versenyezhetek, most sem volt ez másként, nagyon jó gyakorlatot sikerült bemutatnom.

Szilágyi Nikolett (UTE): Szeretek hazai közönség előtt versenyezni, nagyon motivál, hogy ennyien vannak kint és figyelnek. Azt érzem jól sikerült a talajgyakorlatom, örülök annak, hogy az idei legjobbamat be tudtam most mutatni, ami ráadásul aranyérmet ért.