Medvegyev idén másodszor nyert a selejtezőből indulva

Tokióban óriási meglepetésre a selejtezőből érkezett Danyil Medvegyev nyert az ATP 500-as tenisztornán.

Az orosz teniszező a kvalifikáció első kiemeltje volt, a selejtezőben aratott két győzelme után a főtábla első fordulójában 6:4, 6:4 arányban a 4. helyen kiemelt Diego Schwartzman ellen. Az argentin játékos után a szintén selejtezős Martin Klizant verte, majd a 6. helyen kiemelt Milos Raonic ellen 7:6(4), 6:3 arányban nyert. Medvegyev az elődöntőben a kanadai Shapovalovot győzte le, majd a fináléban 6:2, 6:4 arányban győzött a japán Kei Nishikori ellen.

Az orosz teniszező Tokióban zsinórban hét mérkőzést nyert meg elveszített játszma nélkül. Medvegyev ráadásul idén másodszor csinálta meg ezt a bravúrt, hiszen Sydney-ben is a kvalifikációban kezdett, majd megnyerte az ATP 250-es tornát. Érdekesség, hogy a fináléban ott is hazai játékost, az ausztrál Alex de Minaurt szetthátrányból fordítva győzte le.

China Open

Juan Martin Del Potro (argentin, 1.)-Fabio Fognini (olasz, 4.) Del Potro játék nélkül jutott tovább

Stollár Fanny főtáblás Hongkongban

Stollár Fanny sikerrel vette a második fordulót is az 500 ezer dollár összdíjazású hongkongi keménypályás női tenisztorna selejtezőjében, így a főtáblára jutott.

A verseny honlapja szerint a világranglistán 131. magyar játékos vasárnap 6:0, 6:3-ra verte a német Laura Siegemundot (142.), a mérkőzés 62 percig tartott.

A múlt héten Taskentben negyeddöntős Stollár szombaton a hongkongi Jau Ng Kvant győzte le hasonlóan simán, 65 perc alatt.

A főtblán az ukrán Dajana Jasztremszka lesz Stolár Fanny ellenfele.