Még Alcaraz és Ribakina is esélyes a napfényes duplázásra

Idén még mindig nyílt a lehetősége arra, hogy a férfiaknál és a nőknél is meglegyen az úgynevezett „Sunshine Double”, azaz hogy ugyanaz a a játékos nyerje meg az Indian Wells-i tornát és a Miami Opent is.

Pegula és Ribakina
Jessica Pegula és Jelena Ribakina. Fotó: WTA

Erre a dupla-duplára eddig háromszor került sor. 1994-ben Pete Sampras és Steffi Graf, 2005-ben Roger Federer és Kim Clijsters, míg 2016-ban Novak Djokovics és Viktorija Azarenka tudta megnyerni az egymást követő kaliforniai és a floridai tornát is.

Idén az Indian Wellsben győztes Jelena Ribakina a Miami Openen már bejutott a legjobb négy közé. A kazah teniszezőnő a negyeddöntőben könnyedén, mindössze három játékot veszíteve nyert Martina Trevisan ellen. Sokkal nehezebb dolga akadt Jessica Pegulának, aki Anasztaszja Potapova ellen elveszítette az első játszmát, majd egyenlítés után az amerikai játékos a döntő szett rövidítését 7-2-re nyerte meg.

Pegula két meccslabdát hárított, míg Ribakina zsinórban 12. mérkőzését nyerte meg. Tavaly Miamiban Pegula 6:3, 6:4 arányban nyert Ribakina ellen, majd Mexikóban szetthátrányból fordítva is az amerikai teniszezőnő nyert.

A férfiaknál az Indian Wellsben győztes Carlos Alcaraz az amerikai Tommy Paul ellen nyert, a spanyol játékos következő ellenfele a szintén amerikai Taylor Fritz le. Ők ketten a Miami Open negyeddöntőjében először játszanak egymás ellen.

Szetthátrányból fordítva nyert Emil Ruusuvuori a holland Botic van de Zandschup ellen, míg Jannik Sinner két játszmában nyert Andrej Rubljov ellen.

Az olasz és a finn játékos eddigi négy összecsapásából mindig Sinner került ki győztesen, érdekesség, hogy Miamiban 2021-ben és tavaly is összefutottak. Míg két évvel ezelőtt Sinner két játszmában nyert Ruusuvuori ellen, addig tavaly a finn játékos kiegyenlített, ám a döntő szett rövidítését 10-8-ra elveszítette.

Miami Open presented by Itaú

Férfiak, 8,8 millió dollár (3,2 milliárd forint) összdíjazás

Női egyes

Negyeddöntő:

Jelena Ribakina (kazah, 10.) – Martina Trevisan (olasz, 25.) 6:3, 6:0
Jessica Pegula (amerikai, 3.) – Anasztaszja Potapova (orosz, 27.) 4:6, 6:3, 7:6(2)
Jekaterina Alekszandrova (orosz, 18.) – Petra Kvitova (cseh, 15.)
Arina Szabalenka (fehérorosz, 2.) – Sorana Cirstea (román)