Megerősítette vezető helyét a Debrecenben győztes Ferencváros

A társbajnok, egyben listavezető FTC-Telekom 6-3-ra nyert az üldöző DEAC otthonában a jégkorong Erste Liga hétfői mérkőzésén, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

Hamar mezőnyfölénybe kerültek a fővárosiak, és egy felesleges, támadóharmadban elkövetett debreceni szabálytalanságot Keaton Ellerby büntetett góllal. Még a szünet előtt egy kapu előtti kavarodásból is betalált az FTC.

A második harmad elején ugyan kicsit jobban játszott a DEAC, de ahogy ismét felpörgött a vendéggárda, nőtt a különbség előbb egy sakk-matt helyzetet, majd egy kontrát követően.

Az utolsó húsz perc ferencvárosi góllal indult, de innen a hazaiak erőre kaptak, és sorozatban háromszor betaláltak. A hajrában üres kapus góllal zárta le a meccset a Ferencváros, amely sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, és ezzel már tíz pont az előnye a DEAC előtt.

Erste Liga, alapszakasz:

DEAC – FTC-Telekom 3-6 (0-2, 0-2, 3-2)
Gól: Pavel Pisarik (50., emberelőnyben), Novotny Dominik (55.), Kiss Patrik (58.), ill. Keaton Ellerby (7. emberelőnyben), Tóth Adrián (19.), Sági Martin (27.), Somogyi Balázs (36.), Tóth Adrián (42.), Nagy Gergő (60., emberhátrányban)

10.  Dunaújvárosi Acélbikák      28  1   6   1  20 74-141  16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.