Megint szétlövéssel nyert a Fehérvár

Az osztrák jégkorongliga (ICE HL) alapszakaszában a Hydro Fehérvár hazai pályán szétlövést követően 5–4-re legyőzte a Klagenfurtot.

Fotó: Soós Attila / Fehérvár AV19

Komoly volt a tét, hiszen két 37 pontos csapat találkozott, a Klagenfurt egy találkozóval kevesebbet játszott – ezzel állt a harmadik helyen a tabellán a játéknap előtt -, ráadásul mindkét gárda jó formában volt: a fehérváriak sorozatban háromszor nyertek ezt megelőzően, míg az osztrákok a legutóbbi öt találkozójukból négyen diadalmaskodtak.

Ugyanakkor ebben az idényben nem termett babér a Volánnak a KAC ellen, hiszen október 2-án otthon 4-1-re, november 12-én pedig Klagenfurtban 5-0-ra kapott ki.

A vendégek villámrajtot vettek, gyorsan elhúztak két góllal, ám 51 másodperc alatt egyenlő lett az állás. Előbb Bartalis István szólóból, majd az egyedül felejtett Mihály Ákos közelről talált be.

A második felvonást a hazaiak kezdték sokkal jobban

Hári János már a 30. másodpercben villant, ám három percre rá egyenlített a Klagenfurt, amely emberelőnyben visszavette a vezetést. Azonban még a szünet előtt Szabó Bence váltotta gólra Michael Caruso gyönyörű átadását.

A harmadik harmadban már nem esett találat, köszönhetően annak, hogy a védekezésre is több figyelem jutott, és az ötperces ráadás is ennek a jegyében telt el. A szétlövésben a fehérváriak voltak jobbak, így ők két, a rivális egy ponttal gazdagodott, és így helyet cseréltek a tabellán.

Antti Karhula, a Fehérvár vezetőedzője: „Az ellenfél kőkeményen harcolt, nagyszerű kihívást jelentett, de remekül reagáltunk. Nagyon sok mindent jól csináltunk, olyan érzésem volt, negyven perc után nyugodtan vezethettünk volna egy-két góllal, a harmadik harmad viszont teljesen kiegyenlített volt. Meglehetett volna akár a három pont is, de a kettővel sem lehetek elégedetlen a liga egyik topcsapata ellen.”

JÉGKORONG OSZTRÁK LIGA (ICEHL), ALAPSZAKASZ

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–HC KLAGENFURT (osztrák) 5–4 (2–2, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V:
Rencz, Nagy A., Váczi, Kis-Király
A magyar csapat gólszerzői: Bartalis (9.), Mihály (9.), Hári (21.), Szabó B. (37.)
FEHÉRVÁR: Janus – Stipsicz, T. Campbell (1) – Caruso (2), SZABÓ B. 1 – Kähkönen, Szabó D. Hargrove (1), HÁRI J. 1, Kuralt – Erdély Cs. (1), BARTALIS I. 1, PETAN 1 – Mihály Ákos 1 (1), Sárpátki (1), Szita (1) – Kovács Alex.