Meglepetéssel zárult a jégkorong Erste Liga alapszakasza

A Titánok csapata meglepetésre vendégként 3-2-re legyőzte a MAC HKB Újbudát a jégkorong Erste Liga alapszakaszának utolsó, szombati játéknapján.

Fotó: Mudra László – MAC

A Titánok a szezonban húsz idegenbeli fellépésén 18 alkalommal pontot sem szerzett, és csak másodszor tudott győzni.

Kangyal Balázs, a MAC vezetőedzője

„A hatékonyság a hoki egyik alaptézise. Hogyha megvannak a helyzetek és nem használod ki, akkor biztosan nem leszel sikeres, nem csak itt, hanem különben sem. Ez az egyik. A másik, pedig, hogy a tehetség és képesség az biztos, hogy egy nagyon klassz és jó dolog, egy ideig, előre is visz egy csapatot, de hogyha csak erre hagyatkozik, akkor könnyen megpofozzák. Most mondhatnám azt, hogy 5x annyit lőttünk kapura meg egy kapuztunk, meg papíron sokkal erősebbek vagyunk, de ezt bizonyítani kell a jégen első sorban. Nem pedig az öltözőben meg a pálya körül. Úgyhogy gratulálok az ellenfélnek, készülünk a playoffra, várjuk, hogy ki választ minket.”

A Győr 5-0-ra alulmaradt az Újpest otthonában. Az esélyesebb Újpest a második harmad közepéig egygólos előnyben volt csupán, a 32. percben aztán 20 másodperces alatt kétszer talált be. A különbség a záró felvonás első részében tovább nőtt.

A DVTK Jegesmedvék 10-1-re győzött a Dunaújváros vendégeként. A mérkőzés második harmadát a miskolciak 6-0-ra nyerték, a vendégeknél Farkas Márton három találattal zárta az összecsapást.

Az alapszakaszban utolsó DAB a rájátszásért zajló versenyfutásban már nem vehet részt, ott a DEAC (7.) a Titánokkal (10.), a DVTK (8.) pedig a Győrrel (9.) küzd a negyeddöntőbe jutásért.

Jégkorong Erste Liga:

MAC HKB Újbuda-Titánok 2-3 (0-1, 1-1, 0-1)
Gól:
Mirko Djumic (39., emberelőnyben), Keegan Dansereau (59.), ill. Csiszer Ádám (16., emberelőnyben), Gábor Bendegúz (28.), Martin Krasnican (58.)

Újpesti TE-UNI Győr ETO HC 5-0 (0-0, 3-0, 2-0)
Gól:
Kiss Patrik (22., 32.), Sam Coatta (32., emberelőnyben, 46.), Kyle Just (49.)

FTC-Telekom – Gyergyói HK 7-6 (1-2, 2-2, 3-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gól:
Joshua McFadden (15., 50., mindkettőt emberelőnyben), Cody Fowlie (24., 39.), Tóth Adrián (42., emberelőnyben), Hegyi Ádám (54.), Nagy Gergő (65.), ill. Bodó Christopher (6., emberelőnyben, 12., 26., 37., büntetőből, 48.), Brance Orbán (47., emberelőnyben)

Dunaújvárosi Acélbikák-DVTK Jegesmedvék 1-10 (0-1, 0-6, 1-3)
Gól:
Lőczi Árpád (44., emberelőnyben), ill. Farkas Márton (13., 35:25, 35:38), György Szilárd (23., emberelőnyben), Illés Márton Gábor (26.), David Gabriel Hajnik (29.), Pecsét Bálint (38.), Lövei Dávid (47.), Szabad Krisztián Kevin (57.), Barkó Gergely (57.)