Megszakadt a Ferencváros győzelmi sorozata

FTC_DHKA Ferencváros 7-4-re kikapott a vendég Debrecentől a jégkorong MOL Liga hétfői mérkőzésén. A zöld-fehérek sorozatban hat megnyert találkozó után maradtak alul.

Az első harmadot álmosan kezdték a felek, majd Rafaj Attila csilingelő kapuvasa hatott ébresztőleg a 8. percben, igaz, a DHK élénkült fel tőle jobban. A következő cserében a sérüléséből visszatérő Berta Ákos asszisztált Varga Arnold vezetést érő góljához. Néhány sikertelen zöld-fehér próbálkozás után ismét Debrecen talált be, név szerint Kochetkov. Piskunov és Berta jegyzett gólpasszt.

Összeszedettebben korcsolyázott ki a második játékrészre a házigazda, de hiába az oda-vissza játék, gól ismét Sevela kapujánál esett, Kosourov lőtt szélről. A Ferencváros emberelőnyyben szerezte meg első gólját a találkozón, Tendler volt eredményes. Néhány másodperccel később újra emberhátrányba került a DHK, de ezúttal – legjobb védekezés a támadás alapon – a piros-fehér együttes lőtt gólt, Kosourov duplázott. Két és fél perccel később Vaszjunyin is beköszönt Sevelának, majd Hietamaki faragott csapata hátrányán még a szünet előtt.

Jól indított a házigazda a harmadik harmadban, hiszen Rafaj Attila kétgólosra csökkentette a különbséget a 46. perc elején, de a következő cserében jött Kochetkov újabb gólja, majd Sumi talált be Gyenesnek. A gólzáport Debrecen gól utáni időkérése állította meg, a folytatás pedig hasonló oda-vissza játékot hozott, csak a befejezések voltak pontatlanok. Negyven másodperccel a meccs vége előtt kért időt a házigazdák vezetőedzője, Greg Lindqvist, lehozta kapusát is, de nem tudott közelebb kerülni a Fradi. Végül egy másodperccel a dudaszó előtt Kochetkov egy üres kapus góllal ért el mesterhármast.

[Customads id=646335]

Greg Lindqvist, vezetőedző, Ferencvárosi TC: „Ez egy abszolút felejthető meccs volt. Nagyon rosszul passzoltunk és nem úgy kezeltük a korongot, ahogy kellett volna. Ezek könnyen kiküszöbölhető hibák Ezt most el kell felejtenünk, holnap egy új nap vár ránk, zápor után napsütés lesz újra.”

Vaszjunyin Artyom, csapatkapitány, Debreceni HK: „Igazán jól kezdődött számunkra a meccs, vezettünk az első harmadban, ami az utóbbi 4-5 meccsen nem igazán volt jellemző. Fontos volt az első gól, jól játszottunk két harmadon keresztül, aztán jöttek a kiállítások, be kellett volna tartanunk a taktikai utasításokat. Amikor nem sikerült betartanunk, akkor kaptuk a gólokat. Az első sorunk nagyon jó napot fogott ki, nekik is köszönhetjük, hogy megnyertük a meccset. A Fradi meg igazán veszélyesen játszott, ma talán egy kicsit tompábbak voltak, de voltak meleg percek is. Örülünk, hogy egy ilyen erős Fradit sikerült megvernünk!”

MOL Liga:

Ferencvárosi TC – Debreceni HK 4-7 (0-2, 2-3, 2-2)
Gól: Jereme Tenddler (33., emberelőnyben), Juhamatti Hietamaki (39.), Rafaj Attila (46.), Thomas Sumi (47.), ill. Varga Arnold (9.), Szergej Kocsetkov (16., 47., 60., üres kapuba), Alekszej Kosourov (26., 34., emberhátrányban), Artyom Vaszjunyin (37.),

1. MAC Budapest 8 7 1 – – 38- 9 23 pont
2. DVTK Jegesmedvék 9 7 – – 2 33-14 21
3. FTC 9 6 – 1 2 35-26 19
4. Corona Brasov 10 4 2 – 4 37-26 16
5. UTE 9 5 – – 4 32-25 15
6. Dunaújvárosi Acélbikák 8 4 1 – 3 25-18 14
7. Debrecen 8 3 1 – 4 31-27 11
8. Fehérvári Titánok 9 2 1 3 3 20-32 11