Megszakadt az Újpest sikersorozata

Megszakadt az Újpest nyolc győzelemből álló sorozata, miután a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján szétlövésben kikapott Debrecenben.

A vendégek a góljaikat emberelőnyben ütötték, majd a harmadik harmadban egyenlített a DEAC. A ráadásban nem esett gól, a szétlövésben pedig a hazaiak voltak a jobbak.

„Két gólt szerzett az UTE emberelőnyből, ilyen hátrányból nagyon nehéz felállni a végén, de visszajöttünk. Az utolsó harmadban mindent megpróbáltunk és sikerült kiegyenlíteni. A szétlövésben sikerült behúznunk a találkozót és nagyon fontos két pontot szereztünk” – értékelte a találkozót a Debrecen Televíziónak David Musial vezetőedző.

A társbajnok FTC-Telekom esélyeshez méltóan legyőzte a sereghajtó vendég Dunaújvárost, és ezzel a tabella élén áll.

Az utolsó playoff-helyért harcoló DAB egyetlen gólját büntetőből szerezte.

Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 8-1 (3-0, 1-0, 4-1)
Gól: Tóth Adrián (7.), Mitch Versteeg (10.), Tóth Richárd (17.), Lauri Johannes Karmeniemi (21., emberelőnyben), Justin Hodgman (48., 53.), Tóth Adrián (57:20, 57:48.) ill. Hugo Turcotte (46., büntető)

Debreceni EAC-Újpesti TE 3-2 (0-0, 0-2, 2-0, 0-0, 1-0), szétlövés után
Gól: Pavel Pisarik (46., emberelőnyben), Clint David Filbrandt (53.), Hári Norbert (65., büntető), ill. Szabad Krisztián Kevin (26., emberelőnyben), Bodó Christopher (38., emberelőnyben),

Kikapott a DVTK Nyitrán

Sorozatban hatodik mérkőzését veszítette el a DVTK Jegesmedvék csapata a szlovák jégkorongligában. A miskolci gárda vasárnap Nyitrán kapott ki 5-2-re.

A magyar együttes jelenleg a tizedik, még éppen rájátszást jelentő helyen áll.