Megvan a Real Madrid 10. győzelme!

Real Madrid_LisbonA Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, miután szombat este a lisszaboni döntőben, hosszabbításban 4-1-re legyőzte a városi rivális Atlético Madridot.

A Real Madrid tizenkét év után először, története során tizedik alkalommal hódította el a legrangosabb európai futballtrófeát.

Huszonkét éve fordult elő legutóbb, hogy hosszabbításban esett góllal dőlt el a kupa sorsa, akkor a Barcelona a holland Ronald Koeman 112. percben lőtt szabadrúgásgóljával győzte le a Sampdoriát.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője az angol Bob Paisley után a második tréner, aki háromszor diadalmaskodott a sorozatban. Az olasz szakember 2003-ban és 2007-ben a Milannal jutott fel a csúcsra.

A Bajnokok Ligája 22 éves történetében a Real Madrid az első csapat, amely négyszer nyerte meg ezt a trófeát (1998, 2000, 2002, 2014). A csapatkapitány Iker Casillas harmadszor volt részese a sikernek. A Barcelona (2006, 2009, 2011) és az AC Milan (1994, 2003, 2007) is „csak” 3-3 alkalommal nyert BL-t.

Cristiano Ronaldónak is ez volt a harmadik fináléja, a portugál csatár 2008-ban vezető gólt szerzett a Chelsea ellen, majd kihagyott egy tizenegyest a büntetőpárbajban, ám az MU nyerte a BL-t. Egy évvel később a római fináléban a Barcelona 2-0-ra győzte le a Manchester Unitedet.

Bl-döntőben utoljára 20 éve az AC Milan tudott négy gólt lőni az FC Barcelonának. Három gólos különbséggel tíz éve az FC Porto tudott nyerni az AS Monaco ellen (3-0).

[sam id=”10″ codes=”true”]

Bajnokok Ligája, döntő

Real Madrid-Atletico de Madrid 4-1 (0-1, 1-1, 1-1)
Lisszabon, Estadio da Luz. Vezeti: Björn Kuiper (holland)
Gól: Sergio Ramos (90+4.), Gareth Bale (110.), Marcelo (118.), Cristiano Ronaldo (120., 11-es), ill. Diego Godin (36.)
Real Madrid: Casillas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Coentrao (Marcelo, 59.) – Modric, Khedira (Isco, 59.), Di María – Bale, Cristiano, Benzema (Morata, 79.).
Atletico de Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis (Alderwireld, 83.) – Raúl García (José Sosa, 66.), Gabi, Tiago, Koke; – Villa, Diego Costa (Adrian Lopez, 9.).

36. perc: egy Atletico Madrid szöglet után a kapu elé visszatett labdát fejelte meg Diego Godin, Iker Casillas már kinn bólkászott a kapuból, amikor érzékelte a veszélyt, ám a labda átszállt a Real Madrid kapusa fölött, aki kétségbeesetten nyúlt vissza a kapujába, ám már nem tudta kihalászni a labdát a gólvonal előtt (0-1).

90+4. perc: egy Real Madrid szöglet után Sergio Ramos 10 méterről tökéletesen fejelt a jobb alsó sarokba (1-1).

110. perc: Angel Di Maria vezette rá a labdát Courtois-ra, a belga kapusról felpattant labdát a jobb szélen felfutó Gareth Bale fejelte a hálóba (2-1).

118. perc: Marcelo vezette rá a labdát az Atletico Madrid hullafáradt védőire és 16 méterről Courtois kapujába helyezett (3-1).

120. perc: Juanfran rántotta le Ronaldót, miközben Godin hátulról buktatott. Cristiano Ronaldo értékesítette a büntető (4-1).