Mészáros Eszter és Major Veronika kimagaslóan lőtt a Honvéd 75 Kupa második napján

Légpuskában a nőknél Bajos Gitta (Erődök Városa SE) győzött 252 körrel a sportlövők Honvéd 75 Kupájának zárónapján.

Bajos Gitta
Bajos Gitta

Hat tizeddel előzte meg a második Tarr Vivient (UTE), a harmadik helyen Mészáros Eszter (MATE-Gödöllői EAC) végzett 228.6 körrel az összevont döntőben. Utóbbi versenyző érte el az alapverseny legjobb eredményét, egyedüliként lőtt 630 körnél többet, méghozzá 630.6 kört. Ez azt jelenti, hogy Mészáros Eszter egymást követő két napon elérte, illetve túlszárnyalta a 630 körös álomhatárt.

Légpuskában a férfiaknál Vas Péter (Erődök Városa SE) nyakába akasztották az aranyérmet, aki az összevont finálét 249.7 körrel nyerte meg. Hét tizeddel előzte meg a második Pekler Zalánt (Erődök Városa SE), a harmadik helyen Hammerl Soma (UTE) zárt 228.6 körrel. Utóbbi versenyző érte el a legjobb eredményt az alapversenyben, 625.9 körrel.

Légpisztolyban vasárnap az alapverseny rangsorolt.

A nőknél Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) lett az első 584 körös, kimagasló eredménnyel. A második helyen 574 körös teljesítménnyel Fábián Sára Ráhel (Csepel TC) végzett, míg harmadik lett Komáromi Krisztina Panna (Tisza Volán SC) 565 körrel.

A férfiaknál Tátrai-Fejes Miklós (BHSE) bizonyult a legjobbnak 569 körrel. Második lett Tóth Gábor (UTE), harmadik lett Trájer Szabolcs (KSI). Mindketten 567 kört teljesítettek, kettejük között a belső tízesek száma döntött előbbi javára.

A Honvéd 75 Kupa a harmadik és negyedik (utolsó) válogató volt a Győrben megrendezendő olimpiai kvalifikációs, 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságra, amely február 26-án rajtol. A versenyzőknek legalább két válogatón kellett részt venniük a négyből.