A Mezőkövesd leiskolázta a Debrecent

A Mezőkövesd házigazdaként 3-1-re legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A mérkőzés első harminc percében mindkét csapat rengeteg hibával futballozott. Ezekből a Mezőkövesd követett el többet, volt, hogy saját kapuja előtt is, ugyanakkor a szerencsének is köszönhetően nem került hátárnyba.

A félidő utolsó percében, sőt, gyakorlatilag utolsó mozzanatában Cseri Tamás passzolt laposan középre a tizenhatos előterében, Berecz Zsombor pedig nagy gólt tapasztott a kapu bal oldalába (1-0).

Amennyire nagy durranással fejeződött be az első felvonás, legalább akkora tűzijátékkal folytatódott a második. Gyakorlatilag néhány perc telt el a szünet óta, amikor Budu Zivzivadze jóvoltából megduplázták előnyüket a borsodiak. A grúz támadó szezonbéli negyedik találatát megelőzően, három védőt is ki tudott cselezni, a nagy akarásnak pedig ezúttal nem nyögés, hanem egy remekbeszabott gól lett az eredménye (2-0).

Sok mezőkövesdi drukker ebben a pillanatban már elkezdte dörzsölni a tenyerét, mondván: ez a meccs meglesz, csakhogy amennyire jó periódusokban lőtte góljait a házigazda, legalább annyira jókor érkezett vendég részről a szépítés. Egy kapu előtti kavarodásnál Babatunde Adenjit érintve zúgott a labda a hálóba, továbbra is izgalmassá téve ezzel a találkozót (2-1).

A végjátékba lépve, ismét Budu Zivzivadze került reflektorfénybe, aki előbb a félpályánál remekül szöktette magát, majd a mellette futó védőt egy lövőcsellel átverve, a középen teljesen üresen érkező Vajda Sándor elé tálalt. Az ajtó-ablak ziccer nem is maradt kihasználatlanul, ezzel pedig gyakorlatilag végleg eldőlt az összecsapás (3-1).

Sikerükkel a borsodiak a címvédő Ferencvárost – amely vasárnap a listavezető MOL Fehérvár FC vendége lesz – megelőzve újra a tabella második helyén állnak. Kuttor Attila vezetőedző együttese három nyeretlenül megvívott hazai bajnoki után gyűjtötte be ismét a három pontot otthon.

Kuttor Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője: „Nagyon értékes, és fontos győzelmet arattunk, egy olyan rivális ellen, amellyel szemben tavaly kicsit mumuskét szerepeltünk. Azt gondolom, nagyon nagy fegyvertény, hogy győzni tudtunk a tavalyi bronzérmes ellen, és egy harcos, kemény mérkőzésen gyűjtöttük be a három pontot.”

Herczeg András, a DVSC vezetőedzője: „Az első félidőben jól játszott a csapat, úgy érzem, hogy sikerült kontrollálni a Mezőkövesd játékát. Veszélyes támadásaink voltak, de az első játékrész utolsó percében elnéztünk egy szituációt, és abból a támadásból gólt kaptunk. Mondanom sem kell, a lehető legrosszabbkor jött ez a találat. A második kapott gólunkat is nagy védelmi hiba előzte meg, annak ellenére, hogy ebben a periódusban rá tudtuk erőltetni akaratunkat a hazaiakra. Vissza is álltak, sikerült is szépíteni, de sajnos egy újabb hiba megpecsételte a sorsunkat. Ezeket a hibákat ilyen szinten megbüntetik, amit azért sajnálok, mert úgy érzem, nem volt két gól különbség a két csapat között.”