Miami Open: Daria Saville szárnyalása

Az ausztrál Daria Saville szenthátrányból fordítva győzött az olasz Lucia Bronzetti ellen a 8,3 millió dollár összdíjazású Miami Openen.

Daria Saville. Fotó: Getty Images: Megan Briggs

A Moszkvában született Saville (Gavrilova) meccslabdát is hárított Bronzetti ellen, majd mentette a menthetőt. Daria 2017 után jutott be ismét egy WTA 1000-es torna negyeddöntőjébe, ráadásul Miamiban ő a valaha volt legalacsonyabb világranglista helyezéssel (249.) jutott be a legjobb nyolc közé.

Daria Saville tavaly az Ausztrál Open második fordulójában kapott ki Ashleigh Barty-tól, majd achilles-ín műtétje után lényegében az egész évet ki kellett hagynia. Idén az Adelaide 1-es tornán két győzelem után kapott ki Iga Swiatektől, míg a 2-es tornán a horvát Ana Konjuh már az első körben legyőzte őt.

Az Ausztrál Openen sem jutott túl az első fordulón, majd Mexikóban két győzelem után kapott ki.

Indian Wellsben a selejtezőből indulva zsinórban öt győzelem után a legjobb 16 között Maria Szakkari ellen adta fel a mérkőzését.

A Miami Openen Daria Saville szabadkártyával indulhatott és Harmony Tan után Bronzetti személyében már a második főtáblára jutott „lucky loser” búcsúztatta.

A negyeddöntőjében Belinda Bencic lesz Saville ellenfele. A svájci és az ausztrál játékos hét éve nem játszott egymás ellen. 2013-ban Tokióban Bencic nyert, míg 2015-ben Saville nyert Sydney-ben és Rómában is.

A negyeddöntő egyik rangadóján Danielle Collins és Naomi Osaka csaphat össze. A japán teniszező 2018-ban Pekingben, míg egy évvel később Indian Wellsben győzte le egyaránt két játszmában Collinst.

Az alsó ágon a spanyol Paula Badosa és az amerikai Jessica Pegula első alkalommal játszik egymás ellen.

A hétfőtől új világelső Iga Świątek a cseh Petra Kvitova ellen lép pályára. Érdekesség, hogy ők is először mérik össze erejüket.

Paula Badosa (spanyol, 5.)-Linda Fruhvirtova (cseh) 6:2, 6:3
Jessica Pegula (amerikai, 16.)-Anhelina Kalinyina (ukrán) 6:0 után Kalinyina feladta.
Petra Kvitova (cseh, 28.)-Veronika Kugyermetova (orosz, 21.) 7:6(5), 6:4
Iga Świątek (lengyel, 2.)-Coco Gauff (amerikai, 14.) 6:3, 6:1