Miamiban kiesett a címvédő Sloane Stephens

Sloane Stephens kétszettes vereséget szenvedett Tatjana Mariától a Miamiban zajló női tenisztorna harmadik fordulójában. A torna negyedik kiemeltje így a vártnál korábban búcsúzott a tornától.

Tatjana Maria állította meg Sloane Stephenst

A vasárnapi játéknap utolsó meccsén egyértelműen a címvédő Sloane Stephens volt az esélyes. Azonban a harmadik játékban mégis az amerikai klasszis került hatranyba, és habár a következő gémben rögtön vissza is jött a szettbe, a nyolcadik játékot ismét adogatóként veszítette el, így 6:3-mal oda is lett a játszma számára.

A második felvonás elején egy gyors brékváltás után a harmadik gémben ismét Tatjana Maria került előnybe, sőt a játszma folytatásában megduplázta ezt a fórt, aminek köszönhetően 6:3, 6:2-re legyőzte a 2017-es US Open bajnokát.

A német versenyző a következő körben a mindössze tizenkilenc esztendős cseh Marketa Vondrousovával méri össze az erejét.

Simona Halep 5:7, 7:6(1), 6:2 arányban diadalmaskodott Polona Hercog ellen.

Hercog nem jött zavarba, hogy vele szemben a tavalyi Roland Garros győztese állt, hiszen a harmadik gémben elvette ellenfele szerváját. A román versenyző 4:3-as állásnál ledolgozta a hátrányát, így jutottak el a játékosok 5:5-ig. Ezt követően a szlovén magasabb fokozatra kapcsolt, és semmire vette el Halep adogatását, majd kiszerválta a szettet.

A második felvonás elején stabilan játszott mindkét játékos, 3:3-ig nem látott bréket a nagyérdemű. A hetedik gémben Halep semmire hozta a szerváját, majd a következő játékban brékelte ellenfelét és a szettért adogathatott. Hercog bebizonyította, hogy nem hiába jutott el a nyolcaddöntőig és rögtön le is dolgozta a hátrányát. Innentől már nem hibáztak a felek, szóval a rövidítésben dőlt el, hogy lesz-e harmadik szett. Nem sokáig volt kérdés, hogy további izgalmakat fog majd hozni a meccs, hiszen a román kiválóság 7-1-re nyerte meg a tie-breaket.

Ez a magabiztos rövidítés plusz erőt adott a világranglista harmadik helyezettjének, ugyanis kétszer is brékelte ellenfelét, majd saját magának kellett befejeznie a meccset 5:2-es állásnál. Ezt stílszerűen egy love game-mel meg is oldotta, így Halep találkozik Venus Williamsszel a legjobb nyolc között.

Miami Open presented by Itau

Nők, 3. forduló:

Su-Wei Hsieh (tajvani)-Naomi Osaka (japán, 1.) 4:6, 7:6(4), 6:3
Caroline Wozniacki (dán, 13.)-Monica Niculescu (román, Q) 6:4, 7:6(4)
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Ajla Tomljanovic (ausztrál) 7:6(3), 2:6, 7:6(4)
Julia Putyinceva (kazah)-Anastasija Sevastova (lett, 11.) 1:6, 6:2, 6:3
Marketa Vondrousova (cseh)-Elise Mertens (belga, 16.) 6:4, 7:6(1)
Tatjana Maria (német)-Sloane Stephens (amerikai, 4.) 6:3, 6:2
Yafan Wang (kínai)-Danielle Collins (amerikai, 25.) 7:5, 6:1
Qiang Wang (kínai, 18.)-Serena Williams (amerikai, 10.) Wang játék nélkül jutott tovább
Venus Williams (amerikai)-Darija Kaszatkina (orosz, 14.) 6:3, 6:1
Simona Halep (román, 2.)-Polona Hercog (szlovén) 5:7, 7:6(1), 6:2

Nyolcaddöntő:

Su-Wei Hsieh (tajvani)-Caroline Wozniacki (dán, 13.)
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Bianca Andreescu (kanadai)
Petra Kvitova (cseh, 3.)-Caroline Garcia (francia, 19.)
Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)-Kiki Bertens (holland, 7.)
Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Julia Putyinceva (kazah)
Marketa Vondrousova (cseh)-Tatjana Maria (német)
Yafan Wang (kínai)-Qiang Wang (kínai, 18.)
Venus Williams (amerikai)-Simona Halep (román, 2.)

Djokovics három játszmában nyert

Novak Djokovics Indian Wellsben mindössze a harmadik körig menetelt, ahol Philipp Kohlschreiber győzte le két szettben. A szerb azonban így is magabiztosan vezeti a világranglistát, és Miamiban újabb kihívások vártak rá.

A szerb jól játszott, és a negyedik gémben elvette ellenfele adogatását. 5:2-es állásnál, amikor az argentin adogatott szettlabdája is volt az idei Australian Open győztesének, ám az argentin hárította azt. Ez pedig plusz erőt adott Delbonisnak, aki brékelte a világelsőt, majd egy love game-mel 5:5-re alakította az állást. Djokovics ettől nem jött zavarba, és előbb hozta a saját szerváját, majd fogadóként érvényesült, és zsebelte be 7:5-re a szettet.

A második játszma hasonlóan kezdődött, mint az első, ugyanis a szerb újra a negyedik gémben brékelt. Most azonban nem sokat várt az argentin, és rögtön a következő játékban ledolgozta a hátrányát. Nem sokkal később Delbonis ismét elvette a szerb adogatását, aminek köszönhetően 6:4-re megnyerte a második etapot. A harmadik felvonásban nem lehetett megállítani a 15-szörös GS-győztest, és mindössze egy gémet elbukva 6:1-gyel zárta le a meccset.

Nick Kyrgios két szettben könnyedén nyert Dusan Lajovics ellen.

A tehetsége mellett a botrányairól is elhíresült Kyrgios egy szemernyi esélyt sem adott szerb riválisának, ugyanis mindössze ötvenkilenc percre volt szüksége ahhoz, hogy lemossa a pályáról ellenfelét. Ezidő alatt öt alkalommal is elvette Lajovics adogatását, így 6:3, 6:1-gyel búcsúztatta őt.

Az ausztrál fenegyerek a szintén hatalmas tehetségként számontartott Borna Coric ellen léphet pályára a következő körben, ugyanis a horvát kiválóság egy rövidítésben elveszített szett után osszeszedte magát és végül 6:7, 6:2, 6:3-mal kiejtette Jeremy Chardyt.