Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is elődöntős 200 méter pillangón

A címvédő Milák Kristóf a legjobb, míg Kenderesi Tamás a nyolcadik idővel jutott elődöntőbe 200 méter pillangón hétfőn, a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

Milák
Milák Kristóf (j) a 200 méteres férfi pillangóúszás előfutama után a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Érdekesség, hogy ugyan a rajtlistán ott volt, végül azonban nem ugrott vízbe a szám 2012-es olimpiai bajnoka, a 2017-ben világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos

Elsőként a riói olimpián 2016-ban ebben a számban szerzett bronzérmével berobbanó Kenderesi ugrott medencébe, a pécsiek 25 éves versenyzője idei legjobb eredményénél (1:55.01) egy másodperccel volt lassabb délelőtt, 1:56.09-cel csapott a célba.

“Picit vissza kellett fognom magam, saját magamra, a tempóimra, a légzésemre koncentrálni, hiszen a többiek nagyon bekezdtek, a végén akár meg is tudtam volna fogni őket, de mindenképpen szerettem volna tartalékolni estére” – mondta Kenderesi, hozzátéve, hogy a futamot nyerő svájci Noé Pontit “megmosolyogta”, mivel egyéni csúcsot úszott.

Őt követte Milák Kristóf, a szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, világcsúcstartója, aki az utolsó 50 méteren lépett el igazán riválisaitól, végül 1:54.10-es idővel zárt (idei legjobbja 1:53.88), 65 századdal előzte meg az összesítésben második Noé Pontit.

“Komolyan és szerényen, mint a képességeim, úgy álltam hozzá a ma reggelhez. Nézelődtem, hogy az előző futamokban ki veszi komolyan, én meg szokásomhoz híven behúztam most is az első helyet. Okosan, összeszedettem úsztam, ha délután is hasonló időt úszok, könnyedén meglesz a döntő” – nyilatkozta a 22 éves Milák.

Kenderesi
Kenderesi Tamás a 200 méteres férfi pillangóúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénába. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Pádár Nikolett 18. lett 200 méter gyorson

A 16 éves versenyző, aki a magyar küldöttség egyik legfiatalabb tagja, egyéni legjobbjától (1:57.91) majdnem pontosan egy másodperccel elmaradva, 1:58.90 perces idővel csapott célba, így második tartalék a 16 fős elődöntős mezőnyre.

A futam után Pádár Nikolett elmondta, abból a szempontból csalódott, hogy nagyon szerette volna még egyszer leúszni a távot, ugyanis délután mindig jobban megy neki, délelőtt még soha nem tudta 1:59 percen belül teljesíteni a 200 gyorsot.

Hozzátette: előzetesen úgy gondolta, hogy „ilyesmi idővel” be lehet jutni az elődöntőbe, ezért talán ebben az úszásában még maradt is.

Pádár
Pádár Nikolett a 200 méteres női gyorsúszás
 előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénába. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Kalmár Ákos 21. 800 méter gyorson

A 22 éves magyar versenyző egyéni legjobbjától (7:52.34) jócskán elmaradva, 8:06.64 perccel csapott a célba, így nem jutott a döntőbe.

Kalmár Ákos a vegyes zónában elmondta, az edzések jól mennek ugyan, de a versenyeken nincs meg az „utazósebessége”, a hajrában pedig mindig is gyengébb volt. Hozzátette, a tokiói olimpiára rendkívül keményen készült, az ötkarikás szereplése nem úgy sikerült, ahogyan szerette volna, ezt követően pedig egy minimális pihenőt követően újra edzésbe állt. Megjegyezte, talán ez hiba volt, ugyanis azóta mentálisan elfáradt.

Gál Olivér 28. lett 50 méter mellen

A 21 éves magyar versenyző egyéni legjobbjától (27.64) elmaradva, 28.26 másodperces idővel csapott a célba, így nem jutott a 16 fős elődöntőbe.

„Kicsit túl sokat siklottam a rajt után, így a lehúzásom nem sikerült, utána az úszással próbáltam visszajönni a többiekre, de a vége kaparás lett. Szerettem volna egy másodperccel ennél jobb időt úszni, de az ötven méter ilyen, vagy kijön, vagy nem” – értékelt a vegyes zónában Gál Olivér.

Ebben a számban a szokásoknak megfelelően sok volt a kizárás – a rajt után egy delfinező mozdulat engedélyezett -, a videós elemzések után ezúttal nyolcan jutottak erre a sorsra.