Milák Kristóf és Márton Richárd is döntős 200 méter pillangón

Milák Kristóf a papírformának megfelelően az első, Márton Richárd pedig a negyedik idővel jutott döntőbe 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság hétfői napján. Hosszú Katinka a harmadik, Sebestyén Dalma pedig a nyolcadik idővel jutott döntőbe 200 méter vegyesen.

Milák és Márton
Márton Richárd (j) és Milák Kristóf a célban a férfi 200 méteres pillangóúszás elődöntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka – aki júniusban a hazai rendezésű világbajnokságon óriási világcsúccsal (1:50.34) védte meg címét – 1:53.97 perccel csapott célba, míg Márton azt követően, hogy a délelőtti előfutamban egyéni legjobbját (1:56.23) jócskán megjavítva 1:55.49 perccel zárt, ebből még tudott faragni és 1:55.36 perces idővel ért célba.

„Holnap reggel pihenek, remélem, összejön” – mondta a vegyes zónában az MTI azon felvetésére Márton Richárd, hogy sikerül-e neki a triplázás az egyéni csúcs kapcsán. Ezt követően egyébként ritkán látható módon Milák beszélt csapattársa nevében.

„Az a taktika, hogy felhúzzam a dobogóra, másodjára úszta élete legjobbját. Pozitívak maradunk, de ha esetleg kidobná a vasmacskát délután, akkor nem lepődnénk meg. Szeretném ott tudni magam mellett a dobogón, de ehhez az ő feje is kell, nem csak az enyém” – mondta Milák, aki saját teljesítményével kapcsolatban megjegyezte, világcsúcsot ugyan nem vár a döntőben, de egy jó időt mindenképpen és ki fogja magát úszni.

A szám döntőjét kedden 18 órakor rendezik.

Hosszú és Sebestyén döntős 200 méter vegyesen

A háromszoros olimpiai bajnok délelőtti idején (2:13.79) javítani tudott és 2:12.52 perccel szerezte meg a harmadik helyet összesítésben.

„Jó volt a futamban, hogy Gorbenko +meghalt+ mellettem. A négyszáz vegyes után volt, aki azt mondta, inkább menjünk haza, de úgy éreztem, ezt nem tehetem meg. Most nem éreztem olyan elkeserítően magam a vízben, mint eddig”

– mondta a vegyes zónában Hosszú Katinka.
Hosszú
Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás elődöntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az MTI felvetésére miszerint szüksége van-e kedden délelőtt a 4×200-as vegyes gyorsváltóra és a 200 méter pillangóra, elmondta, utóbbi számban Sebestyén Dalma visszalép, Nyírádi Réka pedig beteg, így nem kellene honfitársaival harcolni, csak a 16 közé kerülni.

„Vagy megtesszük az összeset, vagy egyre menjek rá? Ez kicsit most olyan, mint az orosz rulett” – mondta a 33 éves klasszis, aki 97 éremnél tart világversenyeken (olimpia, vb, Eb) és a százat célozta meg.

A másik előfutamban Sebestyén Dalma volt érdekelt, ő a tizedik idővel (2:15.11) várta a rajtot és végül 2:13.26 perccel pont a nyolcadik helyen lett finalista.

A szám döntőjét kedden 18.17-kor rendezik.

Senánszky 11 századdal maradt le a döntőről 50 méter gyorson

A búvárúszásban világklasszisnak számító, 17-szeres világbajnok és ötszörös Világjátékok-győztes Senánszky délelőtti idején (25.26) javítva 25.10 másodperccel csapott célba, összesítésben azonban 11 századdal lemaradt a fináléról.

„Ez nem az én napom volt, elcseréltem az akkreditációm Sebestyén Dalmával, tíz perccel a kezdés előtt még össze-vissza rohangáltam, ez talán egy jel, hogy itt az ideje már pihenni” – nyilatkozta az MTI-nek Senánszky Petra, akinek fő célja, hogy kijusson a párizsi olimpiára, ahová az A szinthez 24.70 másodperces idő kell.

Ez egyébként Hosszú Katinka országos csúcsa (24.89) alatt van.

Senánszky
Senánszky Petra rajtol a női 50 méteres gyorsúszás elődöntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Senánszky – aki a hazai rendezésű vb mellett az uszonyos úszó vb-n és a Világjátékokon is szerepelt – hozzátette, szeptembertől a medencés úszásra készül elsősorban, azonban nem tett le arról, hogy minden idők legsikeresebb búvárúszója legyen, ehhez számításai szerint még két világbajnoki címre van szüksége.

Molnár Dóra 12. lett 100 méter háton

A 16 éves magyar versenyző, aki pénteken 200 méteren bronzérmes volt, délelőtti idején (1:01.62) javítani tudott, és 1:01.13 perces teljesítményével a 12. helyen zárt az elődöntő összesítésében.

„Eléggé fájdalmas volt, nagyon küzdöttem annak ellenére, hogy láttam, a mellettem lévő úszók eléggé elmentek. Reménykedtem, hogy a túloldalon lévők közül lesz, akit megelőzök. Szép eredmény ez is, hiszen előre tudtam lépni” – nyilatkozta az MTI-nek a fiatal magyar úszó.