A Miskolc nagy csatára késztette a címvédő Ferencvárost

A címvédő Ferencváros küzdelmes mérkőzésen két góllal legyőzte otthon a Miskolc csapatát a férfi vízilabda ob I alapszakaszának hatodik fordulójában.

A vendégek nagy meglepetésre a nagyszünetben még két góllal vezettek, a Bajnokok Ligája- és Magyar Kupa-győztes zöld-fehérek azonban a harmadik felvonást 4-0-ra nyerték, ezzel döntötték el az összecsapást.

A hazaiaknál Varga Dénes, a vendégeknél Nagy Ádám szerzett négy gólt.

A vendégek játékosa, Lőrincz Bálint fogalmazta meg a legjobban, hogy milyen teljesítményt is rakott le a Fradi a második félidőben. „Bizonyította a Ferencváros, hogy miért a világ egyik legjobb csapata, gyakorlatilag átgázolt rajtunk.”

A Fradi pénteken az UVSE csapatát fogadja a Népligetben, a Magyar Kupa negyeddöntő első meccsén, majd másnap a Komjádiban lesz a párharc visszavágója.

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 6. forduló

A csoport:

FTC-Telekom Waterpolo – PannErgy-Miskolci VLC 14-12 (5-5, 3-5, 4-0, 2-2)
Gól: Varga D. 4, Zalánki 3, Vámos 3, Pohl, Mezei, Younger, Jaksic 1-1, ill. Nagy Á. 4, Vadovics 2, Misics 2, Krijestorac 2, Lőrincz, Manzi 1-1.

1.  FTC-Telekom Waterpolo        6   6   –   –   107-56  18 pont
2.  Szolnoki Dózsa               5   5   –   –    57-42  15
3.  PannErgy-Miskolci VLC        6   4   –   2    82-55  12
4.  UVSE                         5   2   –   3    45-56   6
5.  PVSK-Mecsek Füszért          5   2   –   3    41-52   6
6.  Debreceni VSE                5   1   –   4    40-56   3
7.  Szegedi VE                   5   1   –   4    43-62   3
8.  Tatabánya                    5   –   –   5    34-70   0