MOL Magyar Kupa: Az NB III-as Iváncsa otthonában búcsúzott a Ferencváros

A címvédő Ferencváros óriási meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett az NB III-as Iváncsa otthonában a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában, így búcsúzott a sorozattól.

Iváncsa
A hazaiak kapujában Varga Ádám tíz ferencvárosi lövést hárított bravúrosan

Sztanyiszlav Csercseszov bajnokcsapata, amely vezeti az OTP Bank Ligát és az Európa-ligában is csoportja élén áll, kétszer is előnybe került a találkozó elején.

A hazaiak ugyanakkor Aradi Csaba révén a második félidő közepén egyenlítettek és kiharcolták a hosszabbítást, melynek hatodik percében Kercsó Bence találatával megszerezték a 16 közé jutást érő találatot.

A mérkőzésen remekül védett Varga Ádám.

A nagy Fradi nagycsapatának leégését az is növeli, hogy az NB III-ban pár nappal ezelőtt az FTC II. 1-1-es döntetlent játszott ugyanezen a pályán. A Károlyi István Sporttelepen vasárnap a Ferencváros Fenyvesi Gergely találatával jutott vezetéshez, majd a 27. percben Dominique Vallejos egyenlített ki.

Tóth András, a hazaiak vezetőedzője a mérkőzés után az M4 Sportnak nyilatkozva elmondta, nagyon büszke a csapatra, de egyelőre még ízlelgetnie kell a történteket.

„Óriásit melóztunk, talán egy kicsit játékban is fel tudtuk venni a versenyt a Ferencvárossal – mondta a tréner, akinek alig maradt hangja a meccs végére. – Mindent kitettünk a pályára ezen a napon, volt focink is, rúgtunk gólokat, csúsztunk-másztunk, óriási gratuláció a srácoknak, köszönöm nekik ezt a mai élményt.”

Tóth András szerint kulcsmomentum volt, hogy ferencvárosi vezetésnél nem esett össze, fel tudott állni, valamint bravúrok sorát mutatta be.

„Onnantól kezdve, hogy a játékosok elhitték, hogy lehet a Ferencváros ellen labdát kihozni, lehet hármat passzolni, működött a játékunk, szóval nagyon büszke vagyok a srácokra” – vélekedett a tréner, arra a felvetésre pedig, hogy Baki Imre iváncsai klubelnök a mérkőzés előtt úgy fogalmazott, túl nagy csoda lenne legyőzni a Ferencvárost, azt mondta: „Én hiszek a csodákban”.

A nap másik meglepetését az ESMTK szolgáltatta, hiszen az harmadosztályú fővárosi gárda hosszabbítás után 3-1-re győzte le az NB II-es Siófokot. Soós Bence nyitotta a gólok sorát, majd a 99. percben Wirth Dániel szerzett győztes találatot az ESMTK-nak.

Felsőzsolcán az MTK Budapest 6-0-ra nyert, a 19 éves Zuigéber Ákos négy gólt szerzett.

A debreceni városi rangadón a Loki nyert az egyetemi csapat ellen.

Budafokon a történelem majdnem megismételte magát, 1991-ben a BMTE-Szeged SC mérkőzésen 120 perc alatt nem született gól, végül a hazaiak 4-3-ra nyerték meg a büntetőpárbajt. A két NB II-es csapat mai összecsapásán a 120. percben Soltész István Zoltán lőtte tovább a Budafoki MTE csapatát.

Labdarúgó MOL Magyar Kupa

4. forduló (a 16 közé jutásért):

Iváncsa KSE (NB III)-Ferencvárosi TC 3-2 (1-2, 2-2, 3-2) – hosszabbítás után
Suszter Márk (6.), Aradi Csaba (57.), Kercsó Bence (96.), ill. Kristoffer Zachariassen (4.), Ryan Mmaee (19.)

ESMTK (NB III)-BFC Siófok (NB II) 3-1 (1-1)
Soós Bence (7., 108., 11-es), Wirth Dániel (99.), ill. Nikházi Márk (37.)
Kiállítva: Debreceni Ákos (107., Siófok)

Credobus Mosonmagyaróvár (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (0-1)
Melyik Bohdan (45.), Jaroslav Navratil (49.), Mario Ilievski (62.)

BTE Felsőzsolca (megyei I.)-MTK Budapest (NB II) 0-6 (0-1)
Zuigéber Ákos (28., 78., 83., 87.), Godwords Amedome (54.), Szépe János (90.)

Debreceni EAC (NB III)-Debreceni VSC 0-4 (0-2)
Sós Bence (25.), Horváth Krisztofer (39.), Major Sámuel (46.), Peter Olawale (51.),

FC Nagykanizsa (NB III)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 (0-1)
Lőrincz Bence (69.), ill. Yasin Hamed (22.), Kitl Miklós (77.), Váradi Ádám (87.), Czékus Ádám (90+4.)

Balatonfüredi FC (NB III)-Paksi FC 0-3 (0-1)
Haraszti Zsolt (13.), Papp Kristóf (78.), Kurucz Barna (80., öngól)

Nagyatádi FC (megyei I.)-Monor (NB III) 0-3 (0-2)
Farkas Ádám (16.), Haragos Viktor (34.), Végh Roland (93.)

Nyergesújfalu SE (megyei I.)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-4 (0-3)
Manga Milán (74.), ill. Tomislav Kis (27.), Marko Brtan (31.), Bobál Gergely (43.), Remzifaik Selmani (86.)

Budafoki MTE (NB II) – Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0)