MOL Magyar Kupa: negyeddöntős a Honvéd

A Budapest Honvéd Nenad Lukic duplájával 2-1-re nyert a másodosztályú Kecskemét vendégeként, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a labdarúgó Magyar Kupában.

A nyolcszoros győztes kispestiek történetük során kétszer kerültek össze a kecskemétiekkel ebben a sorozatban, és mindkét esetben végül a döntőig meneteltek: 1990-ben a Péccsel szemben ugyan elbuktak, 2009-ben viszont a Győr ellenében elhódították a trófeát.

A Honvéd először győzött a kispadon Nebojsa Vignjeviccsel, aki az Újpest trénereként kétszer is magasba emelhette a Magyar Kupát.

A másodosztályú ETO FC Győr bejutott a negyeddöntőbe, miután szerdán Farkas Balázs mesterhármasával fordított és nyert az NB III-as Nagykanizsa otthonában.

A házigazdák kétszer is vezettek, noha a 37. perctől emberhátrányban futballoztak. A 83. percben még 2-1 volt az állás a javukra, de aztán a 19 éves Farkas a 84. és 89. percben szerzett találataival kiharcolta csapatának a győzelmet.

Az élvonalbeli Gyirmót kétgólos vereséget szenvedett az NB II-es Békéscsaba otthonában.

A Paks ugyanakkor érvényesítette a papírformát, Haraszti Zsolt duplájával magabiztosan verte a másodosztályú Csákvárt, s ott van a legjobb nyolc között.

Paksi szurkolók Csákváron

Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője

„A továbbjutásnak örülök, azzal elégedett vagyok. Ma nyilván többségében azok kaptak lehetőséget, akik eddig kevesebbet játszottak, sajnos nem is voltak úgy ritmusban. Egyénileg közepes teljesítményt nyújtottunk, csapatszinten viszont domináltunk. Minőségileg most azonban elmaradtunk a várakozásoktól. A továbbjutás megvan, ez volt a cél. Ezúttal is hallottam, hogy a szurkolóink skandálták a nevem, nagyon aranyosak, nagyon szeretik a csapatot, örülünk, hogy ide is elkísértek bennünket. Ami Csákvárt illeti, ide mindig jó visszatérni.”

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő:

Kecskeméti TE Hufbau (NB II)-Budapest Honvéd 1-2 (0-0)
Belényis Csaba (51.), ill. Nenad Lukic (60., 78.)

FC Nagykanizsa (NB III)-ETO FC Győr (NB II) 2-3 (1-1)
Gól
: Lőrincz Bence (11.), Vlasics Dániel (64.), ill. Farkas Balázs (39., 84., 88.)

Aqvital FC Csákvár (NB II)-Paksi FC 0-2 (0-1)
Haraszti Zsolt (25., 11-es, 71.)

Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Gyirmót FC Győr 3-1 (0-0)
Ilyés Tamás (51.), Gránicz Patrik (54.), Hodonicki Márk (89.), ill. Ventúra Denis (68.)

A negyeddöntős folytatásra március elején kerül sor, a párharcokat szerdán (ma) 22 órától sorsolják.