Molnár Attila országos csúccsal döntős a fedett pályás atlétikai világbajnokságon

Molnár Attila országos csúccsal, futamából a harmadik helyen jutott döntőbe 400 méteren a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokság pénteki nyitónapján.

Molnár Attila
Molnár Attila a férfi 400 méteres síkfutás elődöntőjében a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokságon. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar versenyző, aki januárban 46.22 mp-cel 34 éves országos csúcsot döntött meg, 46.52 mp-cel nyerte a harmadik futamot. Az egyes pályáról rajtolt, másodikként kezdte az utolsó kört és jól hajrázva lett első.

„Nem volt jó meghozni azt a döntést, hogy 300 méternél hatalmas tempóváltásba kezdjek, mert nem tudom, ez mennyire látszott kívülről, de belülről ez úgy érződött, hogy megyünk, megyünk, de egyre lassabb a tempó, mégis menni kell, mert ha nem, akkor beragadok. Így nem ragadtam be, viszont nagyon elfáradtam és ma este lesz a második kör, ezért megpróbálok a lehető legtöbbet pihenni” – mondta az MTI-nek Molnár Attila, aki az ötödik leggyorsabb időt futotta délelőtt.

Az olimpiai szinttel rendelkező Molnár este az első elődöntőben kapott helyet, amelyben az idénybeli teljesítményeket tekintve a második legjobb eredménnyel rendelkezett.

A Ferencváros 22 éves sprintere nagyon jól kezdte a futamot, csaknem a célegyenesig tartotta vezető pozícióját, végül országos csúccsal, 46.08 másodperccel a harmadik helyen jutott a szombat esti fináléba. A két elődöntőből az első három-három helyezett biztosította helyét a döntőben.

„Örültem az ötös pályának, mert így előttem futott az egyetlen olyan srác, akinek papíron jobb ideje volt, azaz tudtam rá figyelni. Megvertem az első 200-on, aztán feltartottam, amennyire csak lehetett, ennyit tudtam tenni” – mondta Molnár Attila a vegyes zónában, majd hozzátette, hogy a döntő kiszámíthatatlan és mint minden számban, itt is csak pillanatok fognak dönteni a végső helyezésekről.

A 400 méteres férfi döntőre szombaton 22.10-kor kerül sor.

Szűcs Szabina tizedik helyen zárt női ötpróbában pályafutása első felnőtt világversenyén

A BHSE 22 éves atlétája 8.65 másodperces eredménnyel mutatkozott be 60 méter gáton, így 984 pontot gyűjtött, majd magasugrásban 1,64 méterrel 783 pontot szerzett. A délelőtti programot a súlylökéssel zárta, amelyben 12,25 métert dobott, ami további 678 pontot jelentett a számára.

Szűcs Szabina
Szűcs Szabina ötpróbázó a női 60 méteres gátfutás versenyszámban a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokságon. Gól: MTI/Koszticsák Szilárd

Az U20-as világbajnoki bronzérmes többpróbázó a távolugrásban 6,06 métert ugrott első próbálkozásra, ezzel versenyben maradt, de sarokfájdalma miatt nem kísérletezett többet, így 3313 ponttal várta az utolsó versenyszámot.

Szűcs Szabina 2:14.05 perccel a negyedik helyen ért célba 800 méteren, így végül 4219 ponttal a tizedik helyen zárta a glasgow-i vb-t.

A horvát Jana Koscak a magasugrás előtt, míg az utánpótlás korosztályokban négyszeres Európa-bajnok spanyol María Vicente a magasugrás közben szállt ki a versenyből sérülés miatt.

A versenyszámot a címvédő belga Noor Vidts nyerte 4773 ponttal.

Vindics Balázs harmadik lett férfi 800 méteren futamában, ezzel nem jutott elődöntőbe

Az Újpest 29 éves sportolója a harmadik futamban kapott helyet az egyes pályán. A rajt után hátul helyezkedett, majd a harmadik körben feljött a harmadik helyre, de a közvetlen továbbjutást jelentő első-második helyért nem volt igazán versenyben. Idei legjobbjával ért célba harmadikként, de 1:47.83 perccel nem jutott be az elődöntőbe, ahova az öt futam első két helyezettje, illetve a további két legjobb idővel rendelkező futó került.

„A szokásomhoz híven nem tudtam túl erősen kezdeni, próbáltam, de csak az utolsó előtti helyre sikerült beállni, utána szerencsém volt, hogy nem álltunk meg nagyon. A későbbiekben előre tudtam jönni egy kicsit, ami pozitív volt, összességében pedig örülök ennek az időnek” – mondta az MTI-nek Vindics Balázs, aki a nyári szezonnal kapcsolatban hozzátette, bízik abban, hogy kijut az Európa-bajnokságra, az olimpiához pedig nagyon jól kellene futnia a nyáron, hogy ott lehessen Párizsban.

Vindics Balázs a 19. helyen zárta a vb-t.

Kéri Bianka 22. lett női 800 méteren

Az SVSE 29 éves versenyzője 2:03.95 másodperces idővel ért célba, így nem jutott tovább.

Kéri Bianka a futam után elárulta, hogy a nyíregyházi országos bajnokságot követően betegséggel küzdött, és azt is kiemelte, erős mezőny gyűlt össze a vb-n.

„Sajnos alapból is sokat küszködtem ebben a szezonban, aztán meg jött ez a betegség az ob után, így a múlt hetet nagyjából ágyban töltöttem. Alapvetően, ha előre azt mondják, hogy 2:03-at fogok futni ezután a betegség után, akkor azt mondtam volna, ezzel elégedett leszek. Nem mondom, hogy boldog vagyok, hogy ez most így sikerült, de próbáltam a legtöbbet kihozni magamból” – mondta Kéri Bianka.

Hozzátette, jövő héten már belevág a tavaszi felkészülésbe és bár szeretett volna jobb időket futni a fedett pályás szezonban, de nem akar keseregni emiatt, mert az edzéseredményei rendben vannak, így valahogy a versenyzést kell újra rendbe raknia.

Kerekes Gréta: minél előrébb szeretnék végezni