Molnár Attila ötödik 400 méteren

Molnár Attila ötödik helyen zárt férfi 400 méteren a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokság szombati versenynapján.

Molnár Attila
Molnár Attila a férfi 400 méteres síkfutás előfutamában a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokságon 2024. március 1-jén. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 22 éves magyar versenyző péntek délelőtt 46.52 mp-cel mutatkozott be Skóciában, így futamgyőzelemmel jutott elődöntőbe, amelyben 46.08 mp-re faragta korábbi (46.22) országos rekordját és harmadik helyen kvalifikálta magát a szombati döntőbe.

A Ferencváros sprintere jól rajtolt és próbálta tartani a lépést a mezőnnyel, de 100 méter után beragadt, négyen bevágtak elé az egyes pályára, ezzel pedig elveszítette kezdeti lendületét és végül 46.11 mp-cel az ötödik helyen ért célba.

„Az első 200-am rendben volt, megvolt a saját ritmusom, amiből vissza kellett vennem, mert be kellett engednem a portugált, nehogy rám csukja az ajtót, mert akkor beestem volna a pályára, ami nem az ő hibája lett volna. Én vettem vissza és futottunk tovább, ezen nem volt mit javítani, nem mondom, hogy tökéletes volt, de kiadtam magamból a legtöbbet és most ennyi volt benne”

–  mondta az MTI-nek Molnár Attila majd azt is hozzátette: „egy álom beteljesülése”, hogy egy futamban fut azokkal, akik világcsúcsot tartanak.

Az olimpiai szinttel rendelkező Molnár Attila az első magyar férfi 400 méteren, aki eljutott a fedett pályás világbajnokság döntőjéig.

A versenyszámot a belga Alexander Doom nyerte 45.25 mp-ces idővel.

Takács Boglárka ötödik helyen ért célba a 60 méteres síkfutás első elődöntős futamában

A BHSE sprintere, aki két héttel ezelőtt 60 és 200 méteren is országos csúcsot állított fel a nyíregyházi országos bajnokságon, a délelőtti előfutamból 7.23 mp-cel a harmadik helyen jutott tovább az elődöntőbe, ahol ismét a lengyel fedett pályás Európa-bajnok Ewa Swoboda mellől rajtolhatott.

Takács Boglárka 7.21 másodperces idejével egy századra megközelítette az országos rekordot, ez azonban nem volt elég a továbbjutáshoz, így az elődöntő után búcsúzott a vb-től.

„Talán az előfutamban egy picit higgadtabb tudtam maradni, és úgy futni a végét, hogy gyorsabban haladjak, és jobb időeredmény legyen. Ugyan az idő most lett jobb, futástechnikailag talán az előfutamban teljesítettem jobban, de lehet, hogy ezt az edzőm pár perc múlva majd megcáfolja. Kíváncsi vagyok az ő véleményére, mert belülről nem sok mindent éreztem. Nem tudom, hol ment el, de a végén úgy gondoltam, közel vagyok a többiekhez” – mondta a vegyes zónában a kétszeres U23-as Európa-bajnoki ezüstérmes sprinter, majd hozzátette, jobb időre számított, és nem elégedett, de a szezonja stabil volt, és sokat lépett előre, ami biztató a szabadtéri viadalokra nézve.

Takács Boglárka a női 60 méteres síkfutás előfutamában a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokságon. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 22 éves magyar atléta azt is elárulta, az utóbbi években nem úgy sikerült a 60 méter, ahogy szerette volna, így el is keseredett, és úgy érezte, ez nem az ő versenyszáma.

„Szerencsére ezt az edzőm kinevelte belőlem, csak el kell hinnem, hogy jó 60-as sprinter leszek. Dolgoznunk kell a rajtomon meg az erőn, és technikai szempontból is mindenen. Ez az elődöntő nagyon nagy előrelépés az előző évhez képest, mivel tavaly Isztambulban az Eb-n még oda se kerültem be. Szépen lépegetünk előre, ez a következő lépcsőfok volt, szabadtéri Eb-n és vb-n is voltam már elődöntős, várom, hogy mikor leszek végre döntős”

– hangsúlyozta Takács.

A három elődöntős futamból az első két-két helyezett mellett a további két legjobb idővel rendelkező futó biztosította be helyét a fináléban.

Takács Boglárka a 15. helyen zárta a glasgow-i vb-t.

Szeles Bálint hatodik helyen ért célba a férfi 60 méteres gátfutás ötödik előfutamában

A 25 éves egri atléta 7.86 másodperc alatt teljesítette a távot, és időeredményével sem sikerült kiharcolnia a továbbjutást.

„A rajtot jól elkaptam, de a ritmust nem. Hiába indultam el jól, egyszerűen képtelen voltam megtalálni a ritmust. Azt éreztem, hogy ez egy szenvedős futás volt, ezért ebben most ennyi volt” – mondta az MTI-nek a kétszeres szabadtéri és háromszoros fedett pályás magyar bajnok futó, aki hozzátette, bár nem olyan formában érkezett, amilyenben tervezte, ezért nem voltak nagy elvárásai magával szemben, de a középdöntőt vagy az egyéni csúcs közeli teljesítményt célozta meg.

Szeles Bálint elmondása szerint hosszú szezonon van túl és alig pihent, ami ezen a versenyen meg is mutatkozott.

Az elődöntőben a hat futam első három-három helyezettje, valamint a további hat legjobb idővel rendelkező futó folytathatja.

A szabadtéren kétszeres világbajnok Femke Bol 49.17 másodperces világcsúccsal nyerte a női 400 métert

A 24 éves holland futó saját, tavaly február 19-én elért 49.26 mp-ces rekordját adta át a múltnak szombat este az Emirates Arénában, ahol kettős holland siker született, mivel mögötte honfitársa, Lieke Klaver ért be másodikként. A dobogó legalsó fokára pedig az amerikai Alexis Holmes állhatott fel.

Femke Bolnak jól sikerült a rajtja és már 100 méter után az élre állt, győzelmét pedig senki sem veszélyeztette a célvonalig.

Molnár Attila országos csúccsal döntős a fedett pályás atlétikai világbajnokságon