Cicipasz kontra Zverev, tizedszer

A legjobb nyolc között mind a négy mérkőzés csak három játszmában dőlt el a Monte-Carlóban zajló 5,8 millió euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

Monacóban Sztefanosz Cicpasz a címvédő. Fotó: atptour.com

A nyolcaddöntőben szenthátrányból fordító Jannik Sinner (olasz, 9.) és Diego Schwartzman (argentin, 12.) is elbukott a legjobb nyolc között. Az argentin teniszező szenthátrányból a második játszma rövidítését megnyerve ki tudott egyenlíteni Sztefanosz Cicipasz ellen, ám a döntő szettben alulmaradt a göröggel szemben.

Sinner ezzel szemben 7:5 arányban megnyerte az első játszmát Alexander Zverev ellen, ám a második helyen kiemelt német játékos fordítani tudott.

A tizedik Cicpasz-Zverev szuperrangadó előtt a görög 6-3-ra vezet német ellenfelével szemben.

Salakon kétszer játszottak egymás ellen, mind kétszer Cicipasz nyert. Először a 2019-es madridi torna negyeddöntőjében (7:5, 3:6, 6:2), majd tavaly a Roland Garros elődöntőjében. Az emlékezetes párizsi összecsapáson Zverev kétszettes hátrányból is fel tudott állni, ám a döntő játszmát elbukta (6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3).

A Cincinnati ezres torna elődöntőjében, kemény pályán Zverev nyert 6:4, 3:6, 7:6(4) arányban.

Cicipasz címvédőként lép pályára Zverev ellen, ami azt is jelenti, hogy a görög zsinórban már nyolc mérkőzést nyert meg Monacóban.

A felső ágon Alejandro Davidovich Fokina (spanyol) szenthátrányból fordított az amerikai Taylor Fritz ellen és karrierje során először jutott be egy ATP 1000-es torna elődöntőjébe. A spanyol ellenfele Grigor Dimitrov (bolgár) lesz, aki Hubert Hurkacz (lengyel, 11.) ellen nyert a döntő játszma rövidítésében.

Fokina tavaly a római salakpályás tornán 6:4, 7:6(2) arányban nyert Dimitrov ellen.

Diego Schwartzman (argentin, 12.)-Lorenzo Musetti (olasz) 2:6, 6:4, 6:3
Sztefanosz Cicipasz (görög, 3.)-Laslo Djere (szerb) 7:5, 7:6(1)
Jannik Sinner (olasz, 9.)-Andrej Rubljov (orosz, 5.) 5:7, 6:1, 6:3
Alexander Zverev (német, 2.)-Pablo Carreno Busta (spanyol, 13.) 6:2, 7:5

Negyeddöntő:

Alejandro Davidovich Fokina (spanyol)-Taylor Fritz (amerikai, 10.) 2:6, 6:4, 6:3
Grigor Dimitrov (bolgár)-Hubert Hurkacz (lengyel, 11.) 6:4, 3:6, 7:6(2)
Sztefanosz Cicipasz (görög, 3.)-Diego Schwartzman (argentin, 12.) 6:2, 6:7(3), 6:4
Alexander Zverev (német, 2.)-Jannik Sinner (olasz, 9.) 5:7, 6:3, 7:6(5)