Muchova legyőzte Pliskovát

Az amerikai Alison Riske, a cseh Barbora Strycova, a brit Konta Johanna és a cseh Karolina Muchova is hátrányból fordított a wimbledoni teniszbajnokság 4. fordulójában.

Karolina Muchova. Fotó: AELTC/Joel Marklund

Muchova óriási csatát vívott honfitársával Karolina Piskovával, aki 6:4 arányban megnyerte az első játszmát, ám 5:7-re elveszítette a második szettet. A döntő játszmát végül 13:11-re nyerte meg Karolina Muchova.

A mindössze 15 éves Cori Gauff tündérmeséjének Simona Halep vetett véget, aki 6:3, 6:3 arányban nyert a világ elitjébe berobbanó amerikai tinédzser ellen.

A negyeddöntőben négy kiemelt játszik négy nem kiemelt játékossal. A világelső Ashleigh Barty-t legyőző Alison Riske Serena Williamsszel meccsel. Érdekesség, hogy a két amerikai teniszezőnő most először játszik egymással.

Negyedöntő:

Serena Williams (amerikai, 11.)-Alison Riske (amerikai)
Johanna Konta (brit, 19.)-Barbora Strycova (cseh)
Jelina Szvitolina (ukrán, 8.)-Karolina Muchova (cseh)
Simona Halep (román, 7.)-Shuai Zhang (kínai)

A férfiaknál a nyolcszoros bajnok Roger Federer könnyedén jutott a legjobb nyolc közé a wimbledoni teniszbajnokságon. A második helyen kiemelt, húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci játékos a 17. kiemelt olasz Matteo Berrettinivel találkozott hétfőn, és három sima szettben, alig egy és negyed óra alatt nyert. A negyeddöntőben a 37 esztendős Federer ellenfele a nyolc évvel fiatalabb japán Nisikori Kej lesz.

A harmadik helyen kiemelt, korábbi világelső Rafael Nadal a portugál Joao Sousát búcsúztatta három sima szettben.

A világelső, négyszeres wimbledoni bajnok Novak Djokovics – aki a 16. Grand Slam-tornagyőzelmére hajt – a francia Ugo Humbert felett diadalmaskodott három játszmában, a negyeddöntőben pedig a belga David Goffin vár rá.

Férfiak

Nyolcaddöntő

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Ugo Humbert (francia) 6:3, 6:2, 6:3
David Goffin (belga, 21.)-Fernando Verdasco (spanyol) 7:6(9), 2:6, 6:3, 6:4
Guido Pella (argentin, 26.)-Milos Raonic (kanadai, 15.) 3:6, 4:6, 6:3, 7:6(3), 8:6
Roberto Bautista Agut (spanyol, 23.)-Benoit Paire (francia, 28.) 6:3, 7:5, 6:2
Sam Querrey (amerikai)-Tennys Sandgren (amerikai) 6:4, 6:7(7), 7:6(3), 7:6(5)
Rafael Nadal (spanyol, 3.)-Joao Sousa (portugál) 6:2, 6:2, 6:2
Kei Nishikori (japán, 8.)-Mihail Kukuskin (kazah) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Roger Federer (svájci, 2.)-Matteo Berrettini (olasz, 17.) 6:1, 6:2, 6:2