Multisport Eb: brit győzelem a női triatlonosoknál, Kovács Zsófia 31.

A brit Non Stanford nyerte a nők pénteki versenyét a müncheni triatlon Európa-bajnokságon. A két magyar résztvevő közül Kovács Zsófia a 31. lett, Sárszegi Noémi pedig helyezetlenül zárt.

Kovács Zsófia
Kovács Zsófia a nők triatlon versenyén a müncheni multisport Európa-bajnokságon. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 1,5 kilométer úszásból, 39,2 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló távot teljes egészében az Olimpiai Parkban tették meg a versenyzők több ezer néző buzdítása közepette.

Az első tusát a központban lévő tóban teljesítették az indulók, majd nyolc kört kerékpároztak és végül négy kört futottak. Az úszás után vezető brit Sophie Alden a második szám elején bukott, az élen pedig sokáig egy nyolcfős boly haladt, benne többek között a címvédő svájci Julie Derronnal.

A futást a francia Emma Lombardi kezdte az első helyről, de aztán a hazai nézők nagy örömére a harmadik kilométernél Laura Lindemann átvette a vezetést. A hajrához közeledve a brit Non Stanford állt az élre, s fokozatosan leszakítva riválisait végül kilenc másodperces előnnyel ő ért elsőként a célba. Másodikként Lindemann, harmadikként pedig Lombardi zárt.

Kovács Zsófia végig a mezőny második felében haladt, végül a 31. helyen fejezte be a versenyt, amelyet sokan feladtak, Sárszegi Noémit pedig a kerékpározás háromnegyedénél lekörözték, így a 48. helyről feladni kényszerült a küzdelmet.

„Nagyon kemény verseny volt, nehéz pillanatokat éltem át én is” – mondta a közmédiának a magyar versenyző.

„Az úszás iszonyatosan kaotikusan alakult, sok volt a verekedés, a kerékpározás pedig egész kemény volt ahhoz képest, hogy sík volt a terep. A kerékpározás végén elkezdett szemerkélni az eső, ettől mindenki megijedt, így már nem mentünk nagyon gyorsan, ezzel tudtam tartalékolni a futásra. Sok magyar is volt a pálya mellett, jól esett a buzdításuk, amit ezúton is köszönök.”

A férfiak versenyét szombaton rendezik négy magyarral, a vegyes váltóra pedig vasárnap kerül sor.