Nadal meccslabdákat hárított

A szerdai madridi labdarúgó fieszta után a Manolo Santana stadionban folytatódott a Mutua Madrid Open. Rafael Nadal négy meccslabdát hárítva győzött a belga David Goffin ellen.

Nadal

Szintén három játszmában nyert a 19. születésnapját csütörtökön ünneplő Carlos Alcaraz a brit Cameron Norrie ellen, így a negyeddöntőben harmadik alkalommal csap össze Rafael Nadal és Alcaraz.

Tavaly Madridban Nadal 6:1, 6:2 arányban győzött, míg idén az Indian Wells-i elődöntőben Nadal 6:4, 4:6, 6:3 arányban nyert Alcaraz ellen. Ám, a trónkövetelő Carlos ezúttal meglepheti a koronázatlan salakkirályt.

Csütörtökön Novak Djokovicsnak nem kellett pályára lépnie, ugyanis Andy Murray visszalépett kettejük 36. összecsapásától. A szerb és a brit teniszező 16 évvel ezelőtt éppen a madridi salakon játszott egymás ellen, ám az újabb összecsapás ezúttal elmaradt.

A szerb teniszező ellenfele Hubert Hurkacz lesz, a lengyel játékos a legjobb 16 között Dusán Lajovics ellen győzött.

A nőknél Jessica Pegula és Ons Jabeur jutott be a fináléba. Mindkettőjüknek 1-1 tornagyőzelme van, egymás elleni eredményük: 2-2. 2018-ban Quebecben és három évvel később Montrealban is az amerikai lány győzött, míg tavaly a Chicago 500-as tornán a tunéziai teniszezőnő szenthátrányból fordítva győzött. Idén Dubajban Jabeur győzött 6:3, 6:1 arányban.

Mutua Madrid Open

Férfiak

Nyolcaddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Andy Murray (brit) Djokovics játék nélkül jutott tovább
Hubert Hurkacz (lengyel, 12.) – Dusán Lajovics (szerb, Q) 7:5, 6:3
Rafael Nadal (spanyol, 3.) – David Goffin (belga, Q) 6:3, 5:7, 7:6(9)
Carlos Alcaraz (spanyol, 7.) – Cameron Norrie (brit, 9.) 6:4, 6:7(5), 6:4
Andrej Rubljov (orosz, 6.) – Daniel Evans (brit) 7:6(7), 7:5
Sztefanosz Cicipasz (görög, 4.) – Grigor Dimitrov (bolgár) 6:4, 6:4
Felix Auger-Aliassime (kanadai, 8.) – Jannik Sinner (olasz, 10.) 6:1, 6:2
Alexander Zverev (német, 2.) – Lorenzo Musetti (olasz, Q) 6:3, 1:0-nál Musetti feladta.