Nagy Bence 99 találatig jutott az Európa-ligában

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott a férfi kézilabda Európa-liga nyolcaddöntőjében, mivel 43-29-re kikapott a francia Montpellier otthonában a párharc keddi visszavágóján.

Nagy Bence

A vendégek keretéből Ónodi-Jánoskúti Máté, Füzi Dániel és Bohács Sándor, a hazaiaktól Lucas Pellas, Hugo Descat és Kevin Bonnefoi hiányzott.

A tétnélküliség rányomta bélyegét a Ferencváros játékára, mert bár a 11. percig tartotta magát, akkor még csak 7-5-ös hátrányban volt, de utána egyre többet hibázott támadásban, ráadásul a védekezése is egyre gyengébben működött. Pásztor István vezetőedző a 27. percben már másodszor kért időt, és csapatát létszámfölényes támadójátékra állította át, ám a különbség a szünetig tovább nőtt (23-11).

A második felvonásban is óriási volt a különbség a két csapat között, a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Montpellier előnye már 16 találat volt, de ezután sem vett vissza az iramból, pedig ekkor már minden poszton a cserejátékosai voltak pályán. Az utolsó negyedórában felváltva születtek a találatok, így a vendégek végül 14 gólos különbséggel kaptak ki.

Balogh Zsolt hét, Nagy Bence hat, Debreczeni Dávid öt góllal, Győri Kristóf öt, Borbély Ádám négy védéssel zárt. A hazaiaknál Julien Bos hét, Kyllian Villeminot hat találattal, Charles Bolzinger tíz, Remi Desbonnet öt védéssel járult hozzá a vártnál is magabiztosabb sikerhez.

A második számú európai kupasorozatban összesen 16 mérkőzést játszott az FTC, amely az egyetlen csapat volt, amely a selejtező első fordulójából eljutott a nyolcaddöntőig.

Bognár Alex (#7) három gólt szerzett. Fotó: Patricia Glorion / EHF

Pásztor István, az FTC vezetőedzője

„Az egész mérkőzésen nem voltunk elég agresszívak védekezésben, nagyon jól játszanak kontaktból, remekül egy-egyeznek. A védekezések végén mindig lemaradtunk, és hiányoztak a megállító faultok. Nem azért, mert nem akarták a srácok, hanem mert ennyivel jobb volt az ellenfél. Ekkora különbséggel is megérdemelt volt a mai sikerük.”

Férfi kézilabda Európa-liga

Nyolcaddöntő, visszavágó:

Montpellier HB (francia)-Ferencvárosi TC 43-29 (23-11)
Montpellier:
Bolzinger, Desbonnet 1 (kapusok), Berthier 2, Bos 7, Dubois, Fernandez 4 (1), Jensen 3, Konan 5, A. Lenne 5, Y. Lenne 3, Nacinovic 2, Panic, Porte 3, Simonet, Skube 2, Villeminot 6 (2)
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh 7 (4), Bognár 3, Bujdosó, Csörgő 4, Debreczeni 5, Imre, Kovacsics, Lékai 1, Mikita, Nagy 6, Pordán, Prainer, Török 3.

Továbbjutott: a Montpellier, kettős győzelemmel (79-59)

Skanderborg-Aarhus (dán)–Fraikin BM. Granollers (spanyol) 25-30 (13-16)
Összesítésben a 62-59-es eredménnyel a Fraikin BM. Granollers jutott tovább.

SG Flensburg-Handewitt (német)–SL Benfica (portugál) 33-28 (19-15)
Összesítésben a 74-52-ra az SG Flensburg-Handewitt jutott tovább.

RK Nexe (horvát)–HC Motor (ukrán) 27-29 (9-16)