Nagy csatában nyert a Honvéd

A Honvéd nagy csatában, többek között a nyáron szerződtetett olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert öt góljának is köszönhetően 15-14-re legyőzte az Egert a férfi vízilabda Magyar Kupa első fordulójának vasárnapi játéknapján.

Fotó: Derencsényi István/MVLSZ

A sorozat mostani első körében Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszanak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerzett eredményeket továbbviszik magukkal a második körbe, ahol jövő hétvégén újra négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I. csoportban a „színes” csoportok 1-2. helyezettjei szerepelnek, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

BENU Férfi Magyar Kupa, 1. forduló

A csoport (Szeged):

Debrecen – Szeged 5-9 (1-1, 1-3, 1-4, 2-1)
Bodoróczki 2, Macsi P., Pethe, Krasznai, ill. Boros 2, Kürti 2, Farkas, Palotás, Somlai, Baj, Tóth Gy.

OSC – Metalcom-Szentes 15-6 (6-1, 5-1, 2-1, 2-3)
Gól: Manhercz Á. 4, Várnai 2, Salamon 2, Csacsovszky E. 2, Tóth M. 2, Burián 2, Erdélyi, ill. Fülöp 2, Kovács K., Hegedűs, Pellei F., Takács.

A csoport végeredménye: 1. OSC 9 pont, 2. Metalcom-Szentes 6, 3. Szeged 3, 4. Debrecen 0

B csoport (Kaposvár):

Kaposvári VK – BVSC-Zugló 14-14 (4-2, 4-3, 4-4, 2-5)
Gól: Mijics 3, Berta 2, Tóth Gili T. 2, Tóth Á. 2, Langiewicz 2, Vindisch, Dobos, Horváth Á., ill. Mészáros Cs. 5, Pásztor 2, Mészáros M. 2, Kovács P., Czigány, Nagy M., Gyárfás, Ágh.

Szolnoki Dózsa – UVSE 17-9 (4-2, 6-1, 5-3, 2-3)
Gól: Konarik 4, Filipovics 3, Drasovics 3, Schmölcz 2, Nagy Á. 2, Kovács G. 2, Szeghalmi, ill. Kardos 2, Molnár E. 2, Vámosi 2, Szieben, Börzsei, Bencz.

D csoport (Tatabánya):

Budapesti Honvéd SE – Eger 15-14 (5-4, 4-3, 2-4, 4-3)
Gól: Hosnyánszky 5, Decker Á. 2, Kiss B. 2, Chilkó 2, Kevi, Szirányi, Illés, Manhercz Á., ill. Baksa 5, Kovács G. 3, Lőrincz 2, Tymcyna, Murisics, Rádli, Sántavy.

A-Híd VasasPlaket – Tatabánya 15-3 (5-0, 4-1, 3-1, 3-1)
Gól: Bóbis 4, Bedő 2, Vadovics 2, Simon 2, Brguljan 2, Bátori, Sélley-Rauscher, Randjelovics, ill. Keresztúri, Nagy N., Komáromi.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.

Forrás: MTI/MVLSZ